wtorek, 20 września 2022 13:43

Jazda bez uprawnień to niejedyne co miał na sumieniu. W domu prowadził nielegalny biznes

Autor Patryk Trzaska
Jazda bez uprawnień to niejedyne co miał na sumieniu. W domu prowadził nielegalny biznes

Policjanci zatrzymali w Jordanowie (powiat suski) 43-latka, który kierował pomimo cofniętych uprawnień. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli środki odurzające, a także mobilne automaty do gier hazardowych.

13 września funkcjonariusze z komisariatu w Jordanowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu suskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Wobec podejrzeń, że kierowca może mieć inne zabronione czyny na sumieniu przeszukano jego posesję.

W miejscu zamieszkania mężczyzny natrafiono na woreczki z suszem roślinnym oraz woreczek z białym proszkiem. Badanie tych substancji potwierdziło, że są to środki odurzające. Poza narkotykami, policjanci natrafili na cztery podejrzane walizki, wewnątrz których znajdowały się mobilne automaty do gier hazardowych.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, oraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za który grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Mężczyzna musi się także liczyć z konsekwencjami karnymi posiadania automatów do nielegalnych gier hazardowych.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje