wtorek, 26 maja 2020 10:44

Jeden wjechał w mostek, drugi zepchnął rowerzystów do rowu. Obaj byli pijani

Autor Mirosław Haładyj
Jeden wjechał w mostek, drugi zepchnął rowerzystów do rowu. Obaj byli pijani

Kierujący, który w Trzcianie wbił się osobowym BMW w betonowy mostek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców mając blisko 1 promil wsiadł za kierownicę innego BMW i potrącił rowerzystów spychając ich do przydrożnego rowu.

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali zdarzenia drogowe na drogach powiatu bocheńskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 22 maja, w Brzeźnicy. Kierujący samochodem marki BMW w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystów zepchnął ich do rowu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 68-letni kierowca był pijany (0,92 promila alkoholu w organizmie). Cykliści z obrażeniami ciała trafili do szpitala, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 68-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 23 maja, na drodze powiatowej w Trzcianie. Tam kierujący innym BMW nagle zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek. Zakleszczonego mężczyznę pomogli wydostać świadkowie zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe i Policję. Na szczęście 34-letniemu kierowcy, który podróżował sam nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem również w tym przypadku potwierdziło, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu (2,58 promila).

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego opisane jest w art. 177 kodeksu karnego. W zależności od uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, lub karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W wypadku kiedy sprawcą opisanego wyżej przestępstwa był kierowca znajdujący się w stanie nietrzeźwości, sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności nawet na 12 lat.

Fot. i inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje