sobota, 28 sierpnia 2021 11:20

Jedno z tarnowskich rond do modernizacji. „Będzie bezpieczniejsze i bardziej zielone”

Autor Aleksandra Tokarz
Jedno z tarnowskich rond do modernizacji. „Będzie bezpieczniejsze i bardziej zielone”

Zakres prac planowanych na czterowlotowym rondzie obejmować będzie głównie przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, od których wyprowadzone zostaną ścieżki rowerowe. Prace prowadzone będą również na pasach dzielących i chodnikach. - Rondo u zbiegu ulic Starodąbrowskiej i Słonecznej będzie bezpieczniejsze wygodniejsze i bardziej zielone – informuje rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba.

- Nie będziemy jednak zmieniać geometrii ronda – mówi Artur Michałek dyr. ZDiK. – Chcemy podnieść komfort korzystającym z niego kierowcom samochodów, rowerzystom i pieszym, zwłaszcza osobom z niepełnosprawnościami. Usuniemy bariery architektoniczne, by zapewnić warunki do sprawnego i bezpiecznego poruszania się wszystkim uczestnikom ruchu. Poprawiona będzie również czytelność i rozpoznawalność rozwiązań zastosowanych na skrzyżowaniu.

Efektem prac będzie również wyznaczenie enklaw zieleni, które pojawią się zarówno na wyspie ronda, jak też na pasach rozdzielających jezdnie. W miejscach, gdzie utwardzona betonem powierzchnia nie jest wykorzystywana przez uczestników ruchu, powstaną rabaty i klomby z roślinnością. Zabiegi te pozwolą stworzyć tam przyjazne i wygodne warunki.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje