czwartek, 8 grudnia 2022 19:10

Wychodząc ze sklepu, zauważył panikującą młodą kobietę. Strażak musiał działać natychmiast

Autor Katarzyna Jamróz
Wychodząc ze sklepu, zauważył panikującą młodą kobietę. Strażak musiał działać natychmiast

– Prawdziwy bohater nie nosi peleryny – informują druhowie z OSP KSRG Pleśna. A to wszystko dlatego, że wczesnym rankiem (8 grudnia) druh Marcin Lisowski, wychodząc ze sklepu w miejscowości Siedliska, zauważył panikującą w samochodzie młodą kobietę. Mężczyzna bez chwili zastanowienia podbiegł do niej by zapytać, czy wszystko w porządku. Okazało się, że jej maleńkie dziecko nie oddycha...

– Kobieta miała na rękach sine dziecko, które nie oddychało... Marcin od razu przejął dziecko i wdrążył procedury KPP (kwalifikowana pierwsza pomoc) oraz nakazał wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po paru chwilach Marcinowi udało się przywrócić oddech u 6-tygodniowego dziecka. Przez następne 9 minut, do przyjazdu pogotowia, monitorował oddech i puls malucha. Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie!

– czytamy na profilu OSP KSRG Pleśna na Facebooku.

Ten bohaterski przykład pokazuje nam, jak ważne w takich sytuacjach jest posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz zachowanie zimnej krwi. Na szczęście druh Marcin posiadał obie umiejętności i znajdował się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

Prawdziwy bohater nie nosi peleryny … Tak można opisać dzisiejszą sytuacje która przytrafiła się naszemu druhowi...

Opublikowany przez OSP KSRG Pleśna Czwartek, 8 grudnia 2022

Źródło: OSP KSRG Pleśna
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Edycja własna

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka