poniedziałek, 18 stycznia 2021 11:54

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Autor Aleksandra Tokarz
Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś, że Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Pełnił ją od 12 lipca 2018 roku.

Na stronie PZPN pojawił się komunikat, w którym poinformowano: "Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski.

– Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek".

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, decyzja związana jest z ważnymi rozgrywkami, które czekają kadrę w tym roku. Chodzi o eliminacje do mistrzostw świata i przeniesione z zeszłego roku Euro.

Z kolei, jak informuje Maciej Wąsowicz z Przeglądu Sportowego, Jerzy Brzęczek został na razie tylko odsunięty od pracy w charakterze selekcjonera. W czwartek 21 stycznia, podczas zarządu PZPN, ma zostać zwolniony formalnie. Decyzja o rozstaniu z Jerzym Brzęczkiem miała zostać podjęta jednoosobowo. Jego rozstanie z reprezentacją Polski to szok. Informacji tego typu nikt się bowiem nie spodziewał. Jak informuje onet, świadomości, że zostaną podjęte tego typu kroki nie mieli nawet członkowie zarządu PZPN.

Według informacji onetu, w niedzielę Zbigniew Boniek miał zadzwonić do wiceprezesa PZPN do spraw szkolenia Marka Koźmińskiego. Powiadomił go o swojej decyzji i nie pytał o radę, nie szukał żadnych konsultacji. Nie poinformował także kto zostanie następcą Brzęczka. Dotychczasowy selekcjoner o swoim zwolnieniu miał dowiedzieć się godzinę przed ogłoszeniem oficjalnego komunikatu.

fot. Twitter/PZPN

Polska

Polska - najnowsze informacje