wtorek, 28 września 2021 21:32

"Jesteśmy gotowi do czwartej fali epidemii" - twierdzi Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski

Autor Edyta Sowa
"Jesteśmy gotowi do czwartej fali epidemii" - twierdzi Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaprezentował dziś strategię zwiększania liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19. Plan ten został również podpisany przez dyrektorów 28 placówek medycznych w Małopolsce.

W prezentacji „Strategii przeciwdziałania epidemii COVID-19 w województwie małopolskim” uczestniczył także wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka. Podczas spotkania dyrektorzy małopolskich szpitali podpisali plan zabezpieczenia Małopolski w zakresie łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Fundamentem przygotowań do czwartej fali epidemii COVID-19 jest dalsze elastyczne dostosowywanie bazy łóżek „covidowych” do potrzeb, które nieuchronnie będą rosły. Tak jak dotychczas, te działania prowadzone będą w oparciu o ścisłą współpracę z dyrektorami szpital.

"RazemJestesmySilniejsi" - ta idea pozwoliła nam przejść przez najtrudniejsze chwile trzeciej fali epidemii i będzie nam towarzyszyła podczas kolejnej. Wspólnie z dyrektorami małopolskich szpitali opracowaliśmy strategię na najbliższy czas. Jesteśmy przygotowani. Będziemy stopniowo dostosowywać liczbę łóżek „covidowych” do potrzeb. Te już wzrosły, co pokazują nam codzienne raporty. Naszym wspólnym celem jest to, aby dalej bezpiecznie prowadzić Małopolskę przez epidemię, która niestety nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita

info i foto. MUW

Małopolska - najnowsze informacje