czwartek, 24 lutego 2022 15:21

"Jesteśmy z Wami!" Andrychów solidaryzuje się z Ukrainą

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
"Jesteśmy z Wami!" Andrychów solidaryzuje się z Ukrainą

Andrychów wyraził swoje wsparcie dla przyjaciół miast partnerskich w Storożyńcu (obwód czerniowiecki) i Izium (obwód charkowski).

Na stronie Urzędu Miasta w Andrychowie pojawił się wpis, w którym urzędnicy wyrazili swoje wsparcie i współczucie dla Ukrainy. Szczególne wyrazy wsparcia

– W związku z agresją Rosji na Ukrainę chcielibyśmy naszym przyjaciołom z miast partnerskich w Storożyńcu (obwód czerniowiecki) i Izium (obwód charkowski) przekazać wyrazy współczucia oraz wsparcia w tej bezprecedensowej sytuacji. Jesteśmy z Wami! Слава Україні! #Stand with Ukraine!

– piszą urzędnicy.

W czwartek (24 lutego) nad ranem Rosja zaatakowała Ukrainę. Według informacji przekazanych przez MSW Rosjanie atakują obiekty wojskowe w Kijowie, Charkowie i Dniprze.

Jak donosi tvp.info, z pewnych informacji wynika, że Rosja rozpoczęła desant "z Morza Czarnego w Odessie i Morza Azowskiego w Mariupolu. Według niektórych, niepotwierdzonych informacji rosyjskie wojska znajdują się w okolicach Charkowa".

Co pewien czas w ukraińskiej stolicy słychać odgłosy eksplozji.

Inf.: UM Andrychów

Czytaj również:

[VIDEO] Rosja zaatakowała Ukrainę. Putin rozpoczął “operację militarną”
Wiadomości Europa: Władimir Putin wygłosił o 5:50 czasu moskiewskiego przemówienie, w którym poinformował o rozpoczęciu „operacji militarnej” na Ukrainie. Chwilę później w Kijowie wybuchły eksplozje.
Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje