czwartek, 24 lutego 2022 06:10

[VIDEO] Rosja zaatakowała Ukrainę. Putin rozpoczął "operację militarną"

Autor Mirosław Haładyj
[VIDEO] Rosja zaatakowała Ukrainę. Putin rozpoczął "operację militarną"

Władimir Putin wygłos o 5:50 czasu moskiewskiego przemówienie, w którym poinformował o rozpoczęciu „operacji militarnej” na Ukrainie. Chwilę później w Kijowie wybuchły pierwsze pociski.

Rano rozpoczęły się rakietowe ostrzały ukraińskich obiektów wojskowych. Według informacji przekazanych przez MSW Rosjanie atakują obiekty wojskowe w Kijowie, Charkowie i Dniprze.

Jak donosi tvp.info, z pewnych informacji wynika, że Rosja rozpoczęła desant "z Morza Czarnego w Odessie i Morza Azowskiego w Mariupolu. Według niektórych, niepotwierdzonych informacji rosyjskie wojska znajdują się w okolicach Charkowa".

Co pewien czas w ukraińskiej stolicy słychać odgłosy eksplozji.

W Kijowie dwa razy zawyły syreny alarmowe, a władze zaapelowały do mieszkańców o pozostawanie w domach.

– Uwaga! Zarejestrowano powietrzne zagrożenie! W razie włączenia syren prosimy wszystkich pilnie udać się do schronów cywilnych

– poinformowały kijowskie władze.

Dmytro Kułeba szef ukraińskiego MSZ zapelował do świata o zdecydowaną reakcję. Przekazał, że Putin rozpoczął pełnowymiarową wojnę przeciwko Ukrainie.

Czytaj także:

W całym Kijowie ustawiają się kolejki do bankomatów! Ukraińcy wypłacają oszczędności życia
Nad ranem (24 lutego) Rosja zaatakowała Ukrainę. Kraj pogrąża się w chaosie. Ogromne kolejki do bankomatów ustawiają się na ulicach Lwowa. Ukraińcy wypłacają oszczędności, w obawie, by ich konta nie zostały przejęte przez rosyjskich agresorów. > Kolejki do bankomatów w Kijowie.#Ukraine [https://twitter.com/hashtag/Ukraine?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw…

Inf.: tvp.info

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje