wtorek, 8 lutego 2022 13:58

Jutro Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej. Co będzie się działo?

Autor Joanna Obajtek
Jutro Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej. Co będzie się działo?

Ciesy sie kumoter i kumoska rada. Bedzie w Bukowinie góralsko parada - tak górale zapraszają na karnawał. Już jutro, 9 lutego 50-ty jubileusz Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Górale, jak co roku, zapewniają - Będzie się działo!

„Góralski Karnawał” to jeden z najbardziej znanych karnawałów w powiecie tatrzańskim. Impreza rozpocznie się już jutro o godzinie 11 w Bukowinie Tatrzańskiej. Ulicą Kościuszki przejedzie parada zaprzęgów konnych z kapelami i zaproszonymi gośćmi. Górale nagrali film, w którym przesyłają wszystkim szczególne zaproszenie:

Oficjalne otwarcie jubileuszowego 50. „Góralskiego Karnawału” rozpocznie się o 13 w Domu Ludowym. Jako pierwsze wystąpią zespoły regionalne i kapele ludowe. Wszystko zwieńczy Wieczór Bukowiański o  20 i występ Bukowian pt. „Z bukowiańskich wirychów tatrzańskie widoki”.

Z powodu „Góralskiego Karnawału”, mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej czekają utrudnienia w ruchu.

—UWAGA! - 9 lutego od godziny 11.00 do 12.30 ul. Kościuszki od kościoła do Ronda Klin będzie nieprzejezdna - informuje Policja z Zakopanego.

„Góralski Karnawał” potrwa do niedzieli 13 lutego. W tym czasie wystąpią góralskie grupy kolędnicze, które zmierzą się w konkursie. Zobaczymy również popis par tanecznych, podczas konkursu tańca zbójnickiego. Do Bukowiny przyjadą też górale prosto z Trzebuni, by rozpocząć Kliszczaczki Wieczór. Nie zabraknie też zawodów strzeleckich o „Turoniowy Róg”.

Góralski Karnawał
Fot. goralskikarnawal.pl/Program 50. jubileuszowego Góralskiego Karnawału

50. Góralski Karnawał zakończy się 13 lutego, w niedzielę o godzinie 17. To wtedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursów.

Górale już nie mogą doczekać się karnawału. Parada już jutro o 11 w Bukowinie Tatrzańskiej!

Fot. UMWM/Kamil Bańkowski

Podhale

Podhale - najnowsze informacje