wtorek, 13 lutego 2024 06:02

Już nie zobaczymy latających smoków nad Wisłą? Podjęto decyzję w sprawie wielkiej parady

Autor Mirosław Haładyj
Już nie zobaczymy latających smoków nad Wisłą? Podjęto decyzję w sprawie wielkiej parady

W dniach 8-9 czerwca pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści” odbędzie się 23. Wielka Parada Smoków.

Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska to jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Odbywająca się od ponad 20 lat impreza gromadzi tysiące widzów nad brzegiem Wisły, tworząc niezapomnianą atmosferę. Głównym jej punktem jest spektakularny pokaz wielkich smoków, które są napełniane helem i tańczą u stóp Wawelu.

Już nie zobaczymy smoków nad Wisłą?

Miasto zdecydowało, że w tym roku inne instytucje, głównie Krakowskie Biuro Festiwalowe, przejmą organizację Wielkiej Parady Smoków. Zmieni się nie tylko organizator, ale również czas i forma prezentacji. W tym roku ma zabraknąć popularnego nocnego widowiska.

Jak przekazuje Urząd Miasta, obecnie trwają prace nad nowym wydarzeniem o nazwie "Widowisko na Wiśle – WIANKI", które ma łączyć różne konteksty kulturowe związane z Krakowem. Szczegółowa koncepcja nowej formuły jest opracowywana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe we współpracy z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK oraz innymi instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Krakowa. Środki na realizację tego przedsięwzięcia zostały już zabezpieczone w budżecie Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka