środa, 17 lutego 2021 13:09

Już wkrótce III etap rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu

Autor Wiktoria Mitura
Już wkrótce III etap rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na III etap rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu podpisana! Umożliwi ona ubieganie się o wydanie pozwolenia na budowę i przystąpienie do ostatniego etapu rozbudowy Ośrodka.

Po wykonaniu przez pracownię wspomnianej dokumentacji, która pochłonie blisko 300 tys. zł, nastąpi wszczęcie i przeprowadzenie procedury w celu wyłonienia wykonawcy robót budowlanych. Zamówienie obejmuje istniejący budynek szkoły podstawowej w SOSW i parterowy obiekt, w którym są pomieszczenia dla dzieci autystycznych.

W starostowie wyrazili nadzieję, że pierwsze wbicie łopaty w celu realizacji III etapu rozbudowy SOSW nastąpi jesienią br.

Przypomnijmy, że rozbudowa i przebudowa tego obiektu jest największym inwestycyjnym wyzwaniem powiatu. Tym bardziej, że wniosek zarządu powiatu o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (II nabór) został odrzucony.

Przewidywany koszt trzech etapów SOSW to 58 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku.

I etap budowy

I etap budowy nowej siedziby SOSW przy ul. Obozowej ruszył w połowie 2018 r. Objął przebudowę i rozbudowę budynku byłej powiatowej szkoły budowlanej na os. Zasole. Kosztował blisko 17,5 mln zł.

Ta część budynku została przeznaczona dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia. Wykonano m.in. aulę na potrzeby imprez okolicznościowych i przedstawień artystycznych. Powstał basen przeznaczony do celów rehabilitacyjnych i do pływania oraz część administracyjna.

Natomiast w ramach trwającego II etapu zadania powstaną: stołówka z kuchnią dla całego kompleksu, główna świetlica oraz pomieszczenia administracyjne Szkoły Podstawowej, strefa z pomieszczeniami przeznaczonymi na terapię i rehabilitację najmłodszych dzieci, wydzielona funkcjonalnie strefa z pomieszczeniami do terapii i rehabilitacji dzieci autystycznych i dzieci z głębokim upośledzeniem. Ponadto powstanie internat oraz pomieszczenia do hydroterapii.

Ta część inwestycji będzie kosztowała ponad 20 mln zł.

info i foto: powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje