środa, 24 lutego 2021 11:05

Kacwin: Podczas zwózki drewna wpadł wprost pod tylne koło ciągnika leśnego

Autor Mirosław Haładyj
Kacwin: Podczas zwózki drewna wpadł wprost pod tylne koło ciągnika leśnego

36-letni mężczyzna spadł z ciągnika leśnego wprost pod tylne koło pojazdu. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek 19 lutego po godzinie 14 w Kacwinie. 36-letni mężczyzna wspólnie z trzema innymi mężczyznami pracowali tego dnia przy zwózce drzewa. 36-latek podczas przejazdu ciągnikiem leśnym LKT po kolejną partię drzewa jechał jako pasażer i siedział na pokrywie silnika za kabiną kierowcy. W pewnym momencie mężczyzna spadł z pojazdu wprost pod tylne koło. Z pomocą natychmiast ruszyli znajomi mężczyzny, którzy wezwali pomoc. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Na miejscu wykonano czynności procesowe, a dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania.

– Co roku dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń podczas prac leśnych, czy polowych. Niektóre z nich kończą się bardzo tragicznie. Apelujemy o ostrożność i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii

– przypomniała na swojej stronie internetowej nowotarska policja.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje