poniedziałek, 10 lutego 2020 09:30

Kaniule do wypełniaczy - dlaczego warto mieć je w gabinecie?

Autor Bernard Szwabowski
Kaniule do wypełniaczy - dlaczego warto mieć je w gabinecie?

Kaniula w medycynie estetycznej to rodzaj igły, dzięki której można przeprowadzać nieskomplikowane zabiegi za pomocą kwasu hialuronowego. Kaniula różni się od igły tym, że jest tempo zakończona i posiada otwór po boku. Każdy właściciel gabinetu medycyny estetycznej lub salonu kosmetycznego powinien zaopatrzyć swój zakład w profesjonale kaniule do wypełniaczy.

(Sprawdź kaniule do wypełniaczy - https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kaniule-do-wypelniaczy/)

Zastosowanie kaniuli w medycynie estetycznej

Kaniule są chętnie wykorzystywane, ponieważ nie powodują dużych uszkodzeń, użycie kaniuli wyklucza możliwe komplikacje, które są związane z użyciem tradycyjnych igieł. Ich zastosowanie jest szerokie – kaniule można stosować do skomplikowanych zabiegów medycyny estetycznej na dużych obszarach i do niewielkich poprawek w obrębie twarzy. Praca z pomocą kaniuli jest dużo bardziej swobodna i mniej skomplikowana niż przy użyciu igieł. Kaniule przyśpieszają czas trwania zabiegów, zmniejszają ich bolesność oraz wielkość uszkodzeń. W ofertach hurtowni kosmetycznych możesz znaleźć kaniule w wielu rozmiarach i rodzajach. Kaniula stosuje się by uniknąć niepożądanych konsekwencji podczas zabiegów medycyny estetycznej. Kaniule są niezwykle elastyczne, dlatego łatwo operuje się nimi pod skórą pacjenta. Kaniule często posiadają podziałki co 1 cm, co pozwala kosmetologowi na bieżąco sprawdzać głębokość na jaką zostały wprowadzone. Dzięki kaniulom preparaty wykorzystywane do zabiegów są równomiernie rozprowadzane.

(Zobacz więcej porad na blogu kosmetycznym - https://cosmed24.pl/blog/)

Kaniule- najlepszy wybór dla lekarzy medycyny estetycznej

Kaniule mogą być stosowane w wielu technikach pracy w każdym przypadku wymagającym iniekcji. Obecnie można zakupić kaniule dostosowane pod kątem głębokości i szerokości iniekcji, miejsca wkłucia. Kaniule to jednorazowe wyroby medyczne, które charakteryzują się sterylnością. Osoby pracujące z kaniulami powinny posiadać uprawnienia CE0120. Personel, który korzysta z kaniuli musi być odpowiednio w tym zakresie przeszkolony. W zestawie do każdej kaniuli dołączane są prowadnice w rozmiarze dopasowanym do wykonywanego zabiegu. Kaniule, które możesz zakupić są elastyczne i wykonane z solidnych tworzyw, zapewniają komfort pracy i bezpieczeństwo dla pacjenta.

Kaniule- dlaczego stosować je zamiast igieł i gdzie je kupić?

Kaniule nadają się do zabiegów z użyciem różnego rodzaju preparatów, zarówno do tych płynnych jak i bardzo skoncentrowanych. Nowoczesne, elastyczne kaniule umożliwiają rozprowadzenie preparatu na dużym obszarze twarzy i dotarcie do wszystkich jej obszarów z jednego nakłucia. Technika wykonywania zabiegów poprzez kaniulę wpływa na dokładną kontrolę ilości podawanego wypełniacza, sprawia, że cały zabieg przebiega błyskawicznie, bez inwazyjnych i bolesnych efektów iniekcji. Kaniule zmniejszają ryzyko pojawienia się wybroczyn i krwiaków, dzięki kaniulom zabiegi są bardziej komfortowe dla klientów. Najnowsze kaniule mogą rozprowadzać pod skórą nawet bardzo stężone, gęste roztwory. Kaniule świetnie sprawdzają się przy zabiegach takich jak lifting twarzy. Przy zabiegach odnowy i rewitalizacji wykorzystujących kwas hialuronowy, wykonywanych na dużej powierzchni skóry, także używa się kaniuli. Zabieg przy użyciu kaniuli w opinii pacjentek jest zdecydowanie mniej bolesny. Kaniule w przeciwieństwie do igieł nie są ostro zakończone, przesuwają się gładko pod skórą i nie naruszają naczyń krwionośnych. Na korzyść stosowania kaniuli przemawia również krótki czas rekonwalescencji po zabiegu. Profesjonalne kaniule najlepiej zamawiać w internetowych hurtowniach kosmetycznych.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka