czwartek, 3 marca 2022 15:14

Kapłani z powiatu tarnowskiego i brzeskiego pozostali z wiernymi na Ukrainie

Autor Katarzyna Jamróz
Kapłani z powiatu tarnowskiego i brzeskiego pozostali z wiernymi na Ukrainie

Na Ukrainie z terenu diecezji tarnowskiej pracuje 13 kapłanów. Wśród nich są również księża z powiatu brzeskiego. Jak poinformował ks. Krzysztof Czermak, duchowni zostali w swoich parafiach.

Ks. Krzysztof Czermak w rozmowie z EKAI oznajmił, że duszpasterze przekazali, że nie opuszczą swoich parafian. Wszyscy kapłani pracują w archidiecezji lwowskiej.

Pochodzący z parafii Dębno ks. Mateusz Świstak, który obecnie jest proboszczem w Nadwórnej, w wywiadzie dla EKAI powiedział, że we Lwowie są już uchodźcy z Kijowa i innych miast Ukrainy. Dodał, że znajduje się tam specjalny ośrodek, w którym udzielana jest pomoc w postaci żywności, odzieży czy zakwaterowania na terenie miasta.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, we wtorek (1 marca) wygłosił orędzie podczas którego powiedział, że zgodnie z decyzją papieża Franciszka, Środa Popielcowa jest dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Ukrainie. W środę (2 marca) na terenie diecezji tarnowskiej, po każdej Mszy Świętej wierni mieli możliwość przekazania datków do puszek, na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Tarnów - najnowsze informacje