wtorek, 23 marca 2021 10:33

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister edukacji podaje możliwą datę

Autor Aleksandra Tokarz
Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister edukacji podaje możliwą datę

Przemysław Czarnek poinformował, iż zdecydowana większość nauczycieli, którzy zgłosili taką chęć, została zaszczepiona. To wpłynie na decyzję o powrocie dzieci do szkół. A ten możliwy będzie 12 kwietnia.

W Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki pytany był o możliwy termin powrotu do nauczania stacjonarnego w szkołach. – Powrót dzieci do szkół nastąpi wówczas, kiedy ustąpi trzecia fala i sytuacja pandemiczna na to pozwoli. Zakładamy, że ten obecny lockdown będzie trwał trzy tygodnie, stąd te rozporządzenia do 11 kwietnia. Jeśli będzie to możliwe, 12 kwietnia będzie powrót do szkół. Powtarzam: jeśli będzie to możliwe z uwagi na uwarunkowania pandemiczne – podkreślił Czarnek.

Dodał, że "nauczyciele, którzy się zarejestrowali do szczepień, w przytłaczającej większości zostali już zaszczepieni". – Oczekują na szczepienia ewentualnie ci, którzy poprzekładali swoje szczepienia z uwagi na stan zdrowia (…), bądź ci, którzy zapisali się w tej ostatniej, uzupełniającej fazie rejestracji – powiedział.

Przypomnijmy, iż do 11 kwietnia zdalnie uczą się uczniowie klas I-III, a także IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich. Zajęcia w przedszkolach nadal odbywają się stacjonarnie.

Od niedzieli możliwy całkowity lockdown? Prof. Horban potwierdza
- Możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu, jeśli w tym tygodniu przekroczymy 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem – poinformował w rozmowie z Polsatem prof. Andrzej Horban.
koronawirus najnowsze informacje

inf. onet.pl, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje