wtorek, 18 czerwca 2024 08:29, aktualizacja 6 miesięcy temu

Kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty i jakie znaczenie może mieć wczesna fizjoterapia dziecięca?

Autor Artykuł sponsorowany
Kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty i jakie znaczenie może mieć wczesna fizjoterapia dziecięca?

Fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w przypadku profilaktyki wielu schorzeń, jak i rehabilitacji czy leczeniu niecodziennych dolegliwości w ciele człowieka. Wizyta u specjalisty z dziedziny fizjoterapii polecana jest bardzo często seniorom, osobom po wypadkach zmagających się z różnymi bólami, osobom przepracowanym, ale także malutkim dzieciom, jeśli zauważamy u nich pewne niepokojące, alarmujące sygnały. Sprawdź, z czym można zwrócić się do fizjoterapeuty oraz kiedy udać się do niego z dzieckiem!

Fizjoterapeuta Lublin to specjalista, który zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentem. Warto do niego zgłosić się, jeśli mamy kłopoty z  narządem ruchu. Wśród zadań fizjoterapeuty wyróżniamy diagnostykę zaburzeń i ograniczeń ruchowych, planowanie oraz nadzorowanie procesu rehabilitacji, wykonywanie zabiegów terapeutycznych jak i edukację pacjenta w zakresie samodzielnej pracy nad sprawnością. Fizjoterapeuta może również zrobić korektę postawy, nauczyć prawidłowych wzorców ruchowych, i jak i współpracować z lekarzami innych specjalizacji.

Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty?

Wizyta u fizjoterapeuty zalecana jest przede wszystkim W takich sytuacjach, i jak:

  • przewlekłe bóle bądź dyskomfort w obrębie narządu ruchu, gdyż objawy te mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie bądź zmianach zwyrodnieniowych;
  • schorzenia kręgosłupa, zarówno przewlekłe, jak i ostre (np. rwa kulszowa bądź przepuklina);
  • urazy np. skręcenia, złamania kości, zwichnięcia, regularne kontrole u fizjoterapeuty mogą wspomóc szybsze odzyskanie sprawności, a także całkowicie zminimalizować ryzyko wszelakich komplikacji;
  • wzmocnienie kondycji oraz poprawa wydolności w sporcie profesjonalnym,      jak i amatorskim;
  • choroby układu mięśniowo-szkieletowego, osteoporoza, artroza, reumatoidalne zapalenie stawów;
  • problemy neurologiczne na przykład w przypadku stwardnienia  rozsianego, czy po udarze;
  • profilaktyka w celu utrzymania sprawności oraz zdrowia narządu ruchu jak najdłużej co w szczególności dotyczy osób starszych.

Fizjoterapia u dzieci – dlaczego jest tak ważna i dlaczego warto się zdecydować?

Fizjoterapia dziecięca jest bardzo pożądanym działem tej nauki, gdyż skutecznie przywraca sprawność dzieciom, a także znacznie zmniejsza ilość urazów czy dysfunkcji na przyszłość. Współpracujący z dziećmi fizjoterapeuci gwarantują utrzymanie prawidłowego napięcia mięśniowego, a także dbają o balans mięśni czy fizjologiczną mechanikę stawów.

Pozostawienie pewnych aspektów życia dziecka bez terapii z wyszkolonym i profesjonalnym fizjoterapeutą może generować szereg zaburzeń w przyszłości, głównie w wieku dorosłym. Z czasem może to też prowadzić do nowych zaburzeń czy ogromnej predyspozycji do poważnych urazów. Im wcześniej więc rodzic uda się z dzieckiem do fizjoterapeuty, tym mniej zaburzeń i dysfunkcji w obrębie stawów kolanowych, biodrowych czy samego kręgosłupa czeka na niego w przyszłości!

Zdrowie - najnowsze informacje

Rozrywka