piątek, 29 maja 2020 06:42

Kiedy wykonuje się masaż leczniczy?

Autor Głos 24
Kiedy wykonuje się masaż leczniczy?

Masaż leczniczy ma za zadanie leczyć, ale także przy okazji zrelaksować pacjenta. Najczęściej wykonuje się masaż klasyczny stóp i kręgosłupa. Zanim jednak wybierzemy jakikolwiek gabinet specjalizujący się w tego typu terapii, warto zasięgnąć opinii o nim, ponieważ źle przeprowadzony zabieg może mieć bolesne, przykre i poważne konsekwencje, które odbiją się z pewnością na zdrowiu pacjenta.

Co to jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy, jak wskazuje na to nazwa, ma przede wszystkim leczyć. Przyjemnym skutkiem ubocznym zabiegu jest także uczucie relaksu. Jeśli zostanie on odpowiednio przeprowadzony, wszystkie dolegliwości bólowe, w tym obolałe plecy, bóle mięśni, czy też dające się we znaki schorzenia kręgosłupa, powinny minąć. Bardzo ważne jest, aby zabieg był przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę, aby nie pogorszyć jeszcze bardziej stanu zdrowia pacjenta, czy też nie pogłębić jeszcze bardziej kontuzji.

Masaż leczniczy ma przede wszystkim przyspieszyć krążenie krwi oraz pobudzić organizm do wytworzenia większej ilości endorfin, czyli hormonu szczęścia. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają wiele dobroczynnych właściwości dla funkcjonowania organizmu. W przypadku masażu leczniczego należy wymienić działanie przeciwbólowe i rozluźniające.

Masaże lecznicze tylko u specjalistów

Masaże lecznicze są świetnym ukojeniem na zmęczone plecy. Takie dolegliwości w ostatnich czasach wywołuje praca zdalna, w której występuje zła ergonomia. Źle dobrane krzesło, godziny przed komputerem, zła wysokość biurka. Wpływ na problemy z kręgosłupem ma bardzo dużo czynników, na które na co dzień nie zwraca się zbytnio uwagi. Masaż Kraków, czy inne miasto oferuje w specjalistycznych gabinetach.

Pod żadnym pozorem nie powinno się udawać do znachorów, czy amatorów tej profesji, ponieważ mogą oni wyrządzić pacjentowi jeszcze większą krzywdę. Jeśli od dłuższego czasu cierpimy z powodu przewlekłego bólu pleców, powinniśmy odwiedzić gabinet masażu Kraków. Należy także uważać na wykonywanie zabiegu przez partnera lub kogoś z rodziny, kto nie jest doświadczony. To również może się bardzo źle skończyć.

Jakie są rodzaje masażu leczniczego?

Masaże lecznicze dzieli się na kilka rodzajów. Warto jednak wiedzieć, że podstawowe zabiegi, czyli masaże Kraków klasyczne zawsze zaczynają się i kończą od głaskania. Ponadto wykorzystuje się w nich takie techniki jak ugniatanie, oklepywanie, wałkowanie i rozcieranie. Masaże klasyczne stosuje się głównie przy bólach kręgosłupa i trwać mogą nawet kilka godzin.

Oferta masaży wielu gabinetów zawiera także zabieg segmentarny. Zazwyczaj wykorzystuje się go w przypadku, gdy masaż klasyczny nie przynosi pożądanych efektów. Polega on na stosowaniu szeregów chwytów i wykonuje się go od dołu pleców ku górze. Taka technika pozwala zagwarantować pacjentowi wysoki komfort i w miarę krótki zabieg, ktory trwa maksymalnie do trzydziestu minut.

Klasyczny masaż pleców polecany jest głównie osobom, które cierpią na przewlekłe bóle lub doznały nagłej kontuzji. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj zabiegu można stosować przy tych samych schorzeniach kręgosłupa. Należy jednak pamiętać, że masaż segmentarny nie może być stosowany w przypadku ostrego bakteryjnego zapalenia tkanek mięśniowych. Udając się do gabinetu, warto sprawdzić również opinię o nim. Być może nie są przychylne, a to powinno dać już do myślenia. Wszak chodzi tu o zdrowie, które jest na wagę złota. Należy także pamiętać, że kręgosłup jest najważniejszym układem kostnym, ponieważ utrzymuje całe ciało w pionie, a jego urazy mogą być bardzo przykre w skutkach.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje