wtorek, 20 września 2022 10:58

Okładał 83-latkę drewnianym taboretem po głowie, a następnie ją obrabował. Wiemy, jaka czeka go kara

Autor Patryk Trzaska
Okładał 83-latkę drewnianym taboretem po głowie, a następnie ją obrabował. Wiemy, jaka czeka go kara

Pięć lat więzienia dla Marka S., który w kwietniu, w Kluczach (powiat olkuski) tego roku okładał 83-letnią seniorkę drewnianym taboretem po głowie, groził pozbawieniem życia, a na koniec zabrał jej pieniądze. Sprawca sam zaproponował dla siebie karę, na którą zgodziła się prokuratura i sąd.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 9 kwietnia 2022 r. w Kluczach (powiat olkuski). Kobieta wpuściła do mieszkania znajomego, który wszedł do środka pod pretekstem skorzystania z toalety. 83-latka znała swojego oprawcę i nie podejrzewała, że mężczyzna może mieć wobec niej złe zamiary.

W pewnym momencie mężczyzna zaczął szarpać 83-latkę. Chwycił za kuchenny nóż i groził jej pozbawieniem życia. Następnie drewnianym taboretem zaczął okładać seniorkę po głowie, żądając przy tym wydania pieniędzy. Napastnik złamał seniorce rękę, która ta próbowała się zasłaniać przed uderzeniami. W obawie o własne życie kobieta dała mężczyźnie 200 złotych. Napastnik zabrał pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku.

Zaalarmowani o zdarzeniu miejscowi policjanci, udzielili pokrzywdzonej pierwszej pomocy. Następnie ustalili dane, a także rysopis mężczyzny i niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. W działania te zaangażowano również policjantów z Komisariatu Policji w Bukownie i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W niecałą godzinę policjanci zatrzymali poszukiwanego 59-latka. Policjanci odzyskali część pieniędzy, które ukradł 59-latek. Jak ustalili, jeszcze przed zatrzymaniem za zarabowane pieniądze zakupił w sklepie papierosy i alkohol. Ranna kobieta z urazem głowy i ręki została przetransportowana do szpitala w Olkuszu, gdzie lekarze udzielili jej niezbędnej pomocy medycznej.

Marek S. przyznał się do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, ale odmówił składania zeznań. Próbował przekonywać, że napadu dokonał, aby zdobyć pieniądze na bilet do lekarza. Ostatecznie Marek S. zaproponował dla siebie karę 5 lat pozbawienia wolności (groziło mu do 15 lat).

Zarówno prokuratura jak i sąd zgodzili się na zaproponowaną przez oskarżonego karę, jednak sąd wyrok wyda dopiero 29 września.  

Foto ilustracyjne.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje