czwartek, 17 sierpnia 2023 10:53

KO odkrywa karty. Kto powalczy o mandat w jednym z bastionów PiS-u?

Autor Patryk Trzaska
KO odkrywa karty. Kto powalczy o mandat w jednym z bastionów PiS-u?

Koalicja Obywatelska odkrywa karty i prezentuje swoje listy wyborcze do sejmu. Wiemy, kto powalczy o mandat w małopolskim okręgu nr 15. Na listach nie brakuje znanych nazwisk, które mają pomóc opozycji w odbiciu jednego z regionów, uważanych powszechnie za bastion Prawa i Sprawiedliwości.

Okręg nr 15 do sejmu obejmuje powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów. Jest on powszechnie uznawany za jeden z bastionów Prawa i Sprawiedliwości,

Przypomnijmy, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku PiS zdobyło blisko 60% głosów, co przełożyło się na 7 z 9 możliwych do uzyskania mandatów. Zaledwie po jednym miejscu w sejmie udało się zdobyć Koalicji Obywatelskiej (Urszula Augustyn) oraz Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (Władysław Kosiniak-Kamysz). Teraz ma się to jednak zmienić, a przynajmniej tak zapowiadają politycy KO.

W środę (16 sierpnia) Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP uchwaliła listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej. O mandat powalczą: Urszula Augustyn (1) - aktualna poseł na Sejm RP, Roman Ciepiela (2) - prezydent miasta Tarnów, Elżbieta Achinger (3) - radna sejmiku Województwa Małopolskiego Miasto i Gmina Wieliczka, Robert Wardzała (4) - były poseł i były radny miasta Tarnów, Magdalena Łacna (5)– reprezentująca powiat bocheński, Łukasz Pasierb (6) - reprezentujący powiat brzeski, Agnieszka Włudyka-Śliwa (7), Tomasz Pietras (8), Sebastian Stepek (9), Jacek Tomasik (10) -reprezentujący powiat proszowicki, Ewa Jasiak (11), Jan Musiał (12) - były burmistrz Brzeska, Agnieszka Danielewicz (13) - radna miasta Tarnów, Jarosław Marzec (14), Krzysztof Kuboń (15) - reprezentujący miasto Tarnów, Marta Starska (16), Jerzy Kuca (17) i Oliwia Jastrząb (18) - reprezentująca powiat dąbrowski.

Dzisiaj, to jest 16 sierpnia Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP uchwaliła listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej. W...

Opublikowany przez Roberta Skowronka Środa, 16 sierpnia 2023

Przypomnijmy, na 15 października 2023 r. prezydent Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów do Sejmu i Senatu. Z kolei 6 września o godzinie 16:00 mija czas na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

fot. UM Tarnów/FacebookMałopolska - najnowsze informacje

Rozrywka