niedziela, 22 sierpnia 2021 09:43

Kolejne tarnowskie ulice do remontu. Prace ruszą już wkrótce

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejne tarnowskie ulice do remontu. Prace ruszą już wkrótce

Dofinansowanie remontów dwóch tarnowskich ulic jest już pewne. Wicewojewoda małopolski i wiceprezydent Tarnowa podpisali umowy. Łącznie Tarnów otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 2,7 miliona złotych.

Remont czeka ulicę Krasińskiego i ulicę Nowy Świat. W przypadku tej drugiej remont będzie miał na celu poprawę stanu technicznego, bez zmiany geometrii jezdni. Remontowany układ komunikacyjny dowiązany zostanie do istniejących zjazdów i skrzyżowań w obrębie ulicy.

- Na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Krakowskiej położona zostanie nowa asfaltowa powierzchnia, wymienione zostaną również krawężniki oraz nawierzchnia chodników, która wykonana będzie z kostki betonowej. Aby jak najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu, remont podzielony zostanie na dwa etapy. W pierwszym, który rozpocząć ma się na przełomie sierpnia i września, prace prowadzone będą na odcinku od ul. Słowackiego do al. Solidarności, który to odcinek na czas remontu zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Następnie wykonawca przeniesie się na odcinek prowadzący od al. Solidarności do ul. Krakowskiej. W tym przypadku prace prowadzone będą przy połówkowym zamknięciu jezdni - tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Przetarg na przeprowadzenie remontu wygrała firma PDM Dębica, z którą umowę podpisano w ubiegłym tygodniu. Całkowity koszt prac wynieść ma ponad 2,2 miliona złotych, a inwestycja powinna zakończyć się do końca lutego przyszłego roku.

Również w dwóch etapach przeprowadzony zostanie remont ul. Krasińskiego. W tym przypadku prace prowadzone będą na całej długości ulicy. W pierwszym etapie wyremontowana zostanie tarcza skrzyżowania ulic: Klikowska – Krasińskiego – Szujskiego – Chopina - al. Solidarności oraz ul. Krasińskiego na odcinku od ul. Mościckiego do Krakowskiej (w tym drugim przypadku nastąpi całkowite zamknięcie drogi). Drugi etap obejmował będzie remont ul. Krasińskiego od skrzyżowania ulic: Klikowska – Krasińskiego – Szujskiego – Chopina - al. Solidarności do ul. Mościckiego.

Firma, która wyłoniona zostanie w drodze przetargu będzie miała za zadanie wykonanie warstwy konstrukcyjnej oraz wymianę podbudowy jezdni, a następnie położenie asfaltu. Przewidziano także wymianę podbudowy i położenie nawierzchni ciągów pieszych z kostki betonowej i betonu asfaltowego oraz wymianę krawężników.

Na realizację wszystkich prac, wykonawca będzie miał pół roku od dnia podpisania umowy z Zarządem Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Całkowity koszt robót to blisko 2.7 miliona złotych, a prace rozpocząć mają się na początku września.

Różnicę pomiędzy wysokością dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (2,7 miliona złotych) a pełnym kosztem remontów (4,9 miliona zł) miasto pokryje z własnego budżetu.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje