środa, 15 czerwca 2022 20:01

Kolejni pijani kierowcy na suskich drogach

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kolejni pijani kierowcy na suskich drogach

Kobieta, która kierowała samochodem marki Toyota, miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chwile później, zatrzymano do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który przewoził paliwo, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

W poniedziałkowy poranek (13 czerwca) w Zembrzycach policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota, za którego kierownicą siedziała nietrzeźwa 49-latka. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Godzinę później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który przewoził paliwo.

Kontrola stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 36-latka wykazała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierowca ciężarówki, jak i jego poprzedniczka nie mogli kontynuować dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy. Oboje będą teraz odpowiadać za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów zostanie orzeczony na okres od 3 – 15 lat, a także świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

– Każda osoba, która prowadzi pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego

– przypominają policjanci.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje