niedziela, 27 marca 2022 07:09

Kolejny śmiertelny pożar na Sądecczyźnie w tym roku. Nie żyje mężczyzna

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kolejny śmiertelny pożar na Sądecczyźnie w tym roku. Nie żyje mężczyzna

24 marca o godzinie 7:21 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Stary Sącz zostały wezwane do działań w Starym Sączu na ulicę Braterstwa Ludów.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z budynku mieszkalnego wydobywał się dym z części suteren. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu strażaków z linami gaśniczymi i kamerą termowizyjną oraz zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku.

W trakcie rozpoznania uzyskano informację, że w budynku odłączony został prąd oraz gaz. Jeden z ratowników w celu przewietrzenia budynku otworzył frontową bramę garażową i znalazł tam nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji go ze strefy zadymionej na zewnątrz. Po ewakuacji stwierdzono zgon, w związku z tym nie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Strażacy pracujący wewnątrz zlokalizowali pożar w części kuchennej budynku. Po stłumieniu ognia nadpalone elementy usunięto na zewnątrz budynku i dodatkowo przelano wodą. Otwarto okna w całym budynku i zastosowano wentylację mechaniczną. Sprawdzono pomieszczenia miernikami gazowymi oraz kamerą termowizyjną, nie stwierdzając zagrożenia. Schłodzono wodą przegrzane powierzchnie. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Przyczyna pożaru jest nieustalona. To już druga śmiertelna ofiara pożaru w tym roku na Sądecczyźnie.

Inf.: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje