czwartek, 24 września 2020 09:19

Kolejny wzrost w powiecie krakowskim. Zmarła jedna osoba

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejny wzrost w powiecie krakowskim. Zmarła jedna osoba

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o kolejnych 17 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z powiatu krakowskiego. Do żółtej strefy powiatowi brakuje tylko 4 zakażeń! Niestety, zmarła jedna osoba.

17 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dzisiaj na terenie powiatu krakowskiego. Nowe osoby zakażone pochodzą z gmin: Iwanowice (1 osoba), Kocmyrzów-Luborzyca (2 osoba), Liszki (2 osoby), Michałowice (1 osoba), Mogilany (1 osoba), Skała (2 osoby), Skawina (2 osoby), Wielka Wieś (2 osoby) oraz Zielonki (4 osoby).

Aż 11 dzisiejszych zachorowań to przypadki rozproszone. Kolejne 2 pochodzą z ognisk domowych. Jeden przypadek z ogniska Prywatnej Szkoły im. Noblistów Polskich. Kolejna osoba to zachorowanie ze Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów.

Koronawirus w trzech krakowskich szkołach. Co z nauczaniem?
Rok szkolny w krakowskich szkołach rozpoczął się od informacji o zakażeniu koronawirusem w VI LO. Tam nauczyciele wrócili już z kwarantanny, ale wirus pojawił się w trzech kolejnych placówkach.

2 kolejne zachorowania pochodzą z ogniska jednej z prywatnych przychodni.

Niestety, na terenie powiatu krakowskiego odnotowano dziś kolejny zgon. Zmarł 80-letni mieszkaniec gminy Zielonki, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Jest to jednocześnie piąta osoba pochodząca z powiatu krakowskiego, która przegrała walkę z koronawirusem.

Dobrą wiadomością jest informacja o 20 osobach, u których wirus ustąpił. Osoby ozdrowiałe pochodzą z gmin: Czernichów (2 osoby), Liszki (1 osoba), Wielka Wieś (3 osoby), Zabierzów (1 osoba) oraz Zielonki (13 osób).

Czy powiat krakowski znajdzie się dziś w strefie zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami? Do strefy żółtej brakuje mu tylko 4 zakażeń.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje