piątek, 21 kwietnia 2023 11:44

Kompletnie pijana matka przyszła do przedszkola, by odebrać syna. Odmowa tylko ją rozjuszyła...

Autor Norbert Kwiatkowski
Kompletnie pijana matka przyszła do przedszkola, by odebrać syna. Odmowa tylko ją rozjuszyła...

Do niezwykle przykrej - zwłaszcza z perspektywy 5-letniego chłopca oraz jego starszej siostry - sytuacji doszło w Oświęcimiu. Ich 35-letnia matka przyszła do przedszkola kompletnie pijana...

W środę, 19 kwietnia, tuż przed godziną 16 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez pracownicę jednego z oświęcimskich przedszkoli o nietrzeźwej kobiecie, która przyszła odebrać swojego 5-letniego syna.
Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy błyskawicznie udali się na miejsce.

W trakcie czynności ustalili, że przedszkolanka, wyczuwając woń alkoholu od matki pięciolatka, odmówiła wydania dziecka pod jej opiekę.  Okazało się również, że nietrzeźwa kobieta przyszła do przedszkola, mając już pod opieką swoją 10-letnią córkę.

Badanie stanu trzeźwości 35-latki wykazało w jej organizmie... 2,7 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji, natomiast małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny. Wobec 35-latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniej, nad którą miała ona obowiązek opieki.

Dodatkowo materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan, w jakim kobieta sprawowała opiekę, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe - nie dotyczy powyższej sytuacji*

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka