czwartek, 3 marca 2022 12:27

Koncert Solidarni z Ukrainą. Dołącz do wydarzenia i pomóż potrzebującym!

Autor Joanna Obajtek
Koncert Solidarni z Ukrainą. Dołącz do wydarzenia i pomóż potrzebującym!

Istnieje wiele sposobów, by nieść pomoc potrzebującym. Można wziąć udział w zbiórce albo... wybrać się na koncert charytatywny! Koncert Solidarni z Ukrainą wystartuje w niedzielę, a dochód z niego powędruje na rzecz osób z Ukrainy.

W niedzielę 6 marca dojdzie do szczególnego wydarzenia, Koncertu Solidarni z Ukrainą. To okazja by wesprzeć naszych potrzebujących sąsiadów oraz wyrazić sprzeciw wobec rosyjskiej agresji. Koncert wystartuje o 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach.

– Działając w imię solidarności z Narodem Ukraińskim będącym obiektem brutalnej agresji i stawiającego jej bohaterski opór, a także wyrażając stanowczy sprzeciw wobec działań wojennych, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wspólnie z Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie podejmują decyzję o zaprezentowaniu utworów ukraińskich twórców: Myroslava Skoryka oraz Viacheslawa Kyrylowa – mówi Mateusz Kluza z Europejskiego Centrum Muzyki.

Na scenie Europejskiego Centrum Muzyki wystąpi Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie pod przewodnictwem dyrygenta, Pawła Kotli. Zagrają m.in. jeden z utworów Ludwiga van Beethovena oraz melodię z filmu "Vysokyy Pereval”.

Na koncert nie będą sprzedawane bilety, ponieważ przed jego rozpoczęciem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz osób z Ukrainy. Bezpłatnej rezerwacji można dokonać na stronie penderecki-center.pl.

Organizatorem zbiórki jest Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych w Zakliczynie. Za zebrane środki zostanie zakupiona żywność, środki medyczne, higieniczne oraz inne potrzebne artykuły. Oprócz datków do puszek wpłat można również dokonywać na konto 93 1050 1562 1000 0022 7527 0938 z tytułem przelewu “POMOC UKRAINIE”.

koncert charytatywny
Plakat promujący koncert charytatywny/ fot. organizatora

fot. organizatora

Tarnów - najnowsze informacje