wtorek, 30 stycznia 2024 10:35

Koniec prac nad Gołębim Ogrodem Krakowian. Czego możemy spodziewać się po nowym parku kieszonkowym?

Autor Karolina Kurando
Koniec prac nad Gołębim Ogrodem Krakowian. Czego możemy spodziewać się po nowym parku kieszonkowym?

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zapowiedział koniec prac przy realizacji kolejnego już parku kieszonkowego. W stolicy Małopolski przybywa zielonych terenów.

W ubiegły piątek, 26 stycznia, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie za pośrednictwem swojej strony na Facebooku poinformował o powoli zbliżającym się końcu prac nad kolejnym parkiem kieszonkowym. Park znajduje się przy Placu Nowowiejskim w Dzielnicy V Krowodrza. Jak wszystkie inne parki kieszonkowe w Krakowie, ten również będzie miał swoją specjalną nazwę: Gołębi Ogród Krakowian. Jak można się domyślić, oprócz standardowego wyposażenia wypoczynkowego, takiego jak ławeczki i stoły piknikowe, na jego terenie znajdziemy również poidełka dla ptaków oraz karmnik. ZZM wspomniał również o zewnętrznej biblioteczce.

W Mistrzejowicach powstaje nowy park kieszonkowy
W Krakowie w Mistrzejowicach trwają prace nad nowym parkiem kieszonkowych

Chociaż walory parku będziemy mogli podziwiać dopiero na wiosnę, kiedy wszystkie zasadzone na jego terenie kwiaty zakwitną, już teraz Gołębi Ogród Krakowian przyciąga wzrok. Wszystko za sprawą koloru różowego, który dominuje w projekcie.

Prace przy budowie nowego parku kieszonkowego przy Placu Nowowiejskim Kraków PL na ukończeniu 😍 👉Zamontowane zostały...

Opublikowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Piątek, 26 stycznia 2024

Czym jest park kieszonkowy?

Park kieszonkowy to przestrzeń o maksymalnych rozmiarach 5000 m², która ma ułatwiać kontakt z zielenią. Dzięki takim miejscom dostęp do natury, chociaż mocno okrojony, jest możliwy na co dzień. Jest to szczególnie cenne dla mieszkańców dużych miast. Ten sposób zagospodarowania miejsc, często wcześniej zaniedbanych, ma nie tylko urozmaicić przestrzeń miasta, ale przede wszystkim korzystnie wpłynąć na samopoczucie zamieszkujących je osób. Na terenie parków kieszonkowych znajdują się ławeczki, alejki, a czasami też place zabaw.

Źródło zdjęcia głównego: ZZM w Krakowie/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka