poniedziałek, 6 maja 2019 08:58

Konkurs "All you need is vote" przedłużony do 20 maja

Autor Bernard Szwabowski
Konkurs "All you need is vote" przedłużony do 20 maja

Do 20 maja przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu „All you need is vote!”. Są jeszcze trzy tygodnie, by zawalczyć o nagrody pieniężne; w sumie do wzięcia jest 13 tys. zł.

Polska Agencja Prasowa czeka na prace zachęcające do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

„Chcemy, żeby młodzież mogła jak najliczniej wziąć udział w naszym konkursie. Ze względu na trzytygodniowy strajk w oświacie i prośby kierowane do redakcji podjęliśmy decyzję o przedłużeniu naboru prac” – wskazują organizatorzy.

Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2019 r. W piątek, 24 maja pięcioosobowe jury wyłoni spośród zgłoszonych trzy najlepsze prace. Zwycięzca otrzyma 7000 zł, laureat drugiego miejsca - 4000 zł, a trzeciego - 2000 zł.

Wypowiedź pisemna, prezentacja, fotoreportaż wraz z komentarzem lub film – taką formę mogą mieć prace konkursowe. W przypadku filmu dopuszczalna jest praca zespołowa – grupy znajomych, koła zainteresowań czy klasy.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.europarlament.pap.pl/konkurs. I pytania, i zgłoszenia można przesyłać na adres europarlament@pap.pl.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Parlament Europejski 2019” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Minister Edukacji Narodowej objęła konkurs patronatem honorowym.

Fot. PAP

Europa i świat - najnowsze informacje