wtorek, 11 października 2022 11:41

Konto oszczędnościowe - ranking i zasada oszczędzania

Autor Artykuł sponsorowany
Konto oszczędnościowe - ranking i zasada oszczędzania

Ranking kont oszczędnościowych cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z popularności samego konta oszczędnościowego, które w czasach wysokiej inflacji bardzo się przydaje.

Konto oszczędnościowe — dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Na koncie oszczędnościowym można uzbierać całkiem niemałe środki. Przede wszystkim jednak konto oszczędnościowe pozwala, choć w jakimś stopniu mniejszych skutki inflacji. Im mniej wydajesz, im więcej środków zostaje na koncie, tym na większe odsetki możesz liczyć. Niestety nie jest tak, że oprocentowanie na koncie oszczędnościowym równoważy inflację, natomiast pozwala ją choć trochę obniżyć. Ponadto tego typu konto osobiste daje jednak znacznie większą swobodę w dysponowaniu własnymi oszczędnościami niż choćby tradycyjna lokata.

Liczy się nie tylko oprocentowanie konta oszczędnościowego

Konta oszczędnościowe porównujemy przede wszystkim pod względem finansowym. Najlepsze konto oszczędnościowe to jednak nie zawsze takie, które ma najwyższe oprocentowanie. Warto bowiem pamiętać, że promocyjne oprocentowanie może mieć pewien górny limit — czasami jest to 25 000, czasem 50 000, a w niektórych bankach nawet 100 000 zł. Jeśli jednak ktoś ulokuje na koncie kwotę wyższą od tej maksymalnej, to odsetki powyżej tej kwoty albo w ogóle nie będą się liczyć albo będą niższe. Wpływ na to, na ile rachunek oszczędnościowy jest opłacalny, ma także sposób naliczania odsetek. Na kontach oszczędnościowych stosuje się dwa konkurencyjne rozwiązania: naliczanie dzienne lub miesięczne. Które jest najkorzystniejsze? To zależy od twojej indywidualnej sytuacji finansowej. Najlepsze konta oszczędnościowe prezentuje obecnie ranking taki jak: cleverprofit.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

Konto oszczędnościowe — ranking

Jeśli już decydujemy się na oszczędzanie, to chcemy, aby było ono jak najbardziej opłacalne. Mało kto z nas jednak jest tak biegły w finansach i ekonomii, że jest w stanie samodzielnie to ocenić. Do tego mało kto z nas ma dzisiaj czas, aby przeglądać oferty wszystkich kont oszczędnościowych. Rankingi zwalniają nas z takiej konieczności, prezentując oferty najbardziej atrakcyjne, z uwzględnieniem wszystkich czynników wpływających na ostateczny zysk. Oprocentowanie kont oszczędnościowych stanowi tutaj jedynie punkt wyjście do myślenia o poziomie zysków kapitałowych, dlatego rankingi pokazują od razu także długość trwania takiej oferty, jak i maksymalną wysokość lokowanych środków. Dzięki temu dokonywanie wyboru jest dużo łatwiejsze.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje