poniedziałek, 3 sierpnia 2020 11:16

Koronawirus w senacie. Senator Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w senacie. Senator Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie

Senator Krzysztof Kwiatkowski miał kontakt z zakażonym senatorem Janem Filipem Libickim. Obecnie jest na kwarantannie i czeka na przeprowadzenie kolejnego testu na obecność koronawirusa.

O swojej kwarantannie senator Kwiatkowski poinformował na Twitterze. "Szanowni Państwo, już prawdopodobnie wiecie z mediów, iż miałem kontakt z senatorem Libickim - zakażonym COVID-19. Dlatego, do środy, przebywać będę na kwarantannie, mając nadzieję, że wtedy wyniki testów ostatecznie potwierdzą, że jestem zdrowy. ŻYCZĘ ZDROWIA WAM WSZYSTKIM!" - napisał.

1 sierpnia koronawirusa wykryto u senatora Jana Filipa Libickiego. Piszemy o tym tu:

Senator PSL zakażony koronawirusem. Kwarantanna w Senacie?
Jan Filip Libicki, historyk i Senator RP z ramienia PSL jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym sam za pośrednictwem Twittera. – Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi tes…

Jak poinformował senator Kwiatkowski, wynik pierwszego testu wyszedł negatywnie (nie stwierdzono obecności wirusa w organizmie) - jednak ponieważ wirus może się inkubować przez kilka dni, to w najbliższych dniach będzie na kwarantannie, a w połowie następnego tygodnia będzie miał kolejny test na obecność COVID-19. - Mam nadzieję, że również ten test potwierdzi brak obecności wirusa - czego sobie i Państwu wszystkim niezmiennie życzę! - dodał.

Szanowni Państwo, jak pewnie już wiecie z mediów, w ostatnich dniach miałem kontakt z senatorem Libickim, który jest...

Posted by Krzysztof Kwiatkowski on Sunday, August 2, 2020

Sanepid wciąż prowadzi dochodzenie epidemiologiczne w związku z potwierdzeniem koronawirusa u senatora Libickiego. Osób objętch kwarantanną będzie przytbywać. Jak poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki senator miał kontakt z około setką osób. Ich lista została przekazana do sanepidu. To osoby, które wraz z zakażonym senatorem pracowały w senackiej komisji ustawodawczej oraz rodziny, polityki senioralnej i społecznej.

Polska

Polska - najnowsze informacje