czwartek, 26 marca 2020 09:07

Koszalin: 15. ofiara koronawirusa to 67-latek. Był hospitalizowany

Autor Mirosław Haładyj
Koszalin: 15. ofiara koronawirusa to 67-latek. Był hospitalizowany

Resort zdrowia wydał dziś komunikat o nowych zakażeniach. W oświadczeniu pojawiła się również informacja o 15. ofierze śmiertelnej. Zmarłym jest 67-latek z Koszalina.

Mężczyzna pochodził z Białogardu. Zaraził się poprzez kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Ministerstwo podało, że mężczyzna od kilku dni był pacjentem jednego z koszalińskich szpitali. Lekarze wczoraj otrzymali wyniki jego testu. Jak poinformował portal onet.pl, był on niejednoznaczny. Ministerstwo zakwalifikowało go jednak do grona zakażonych koronawirusem. Mężczyzna miał także inne problemy zdrowotne.

Wczoraj stan chorego mężczyzny pogorszył się do tego stopnia, że został przeniesiony na oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się mu pomóc. W wypowiedzi dla portalu onet.pl rzecznik szpitala, Cezary Sołowij powiedział:

– Bezpośrednim powodem śmierci było ciężkie wirusowe zapalenie płuc, prawdopodobnie o etiologii covid 19. Pacjent miał również choroby współistniejące. Mężczyzna był hospitalizowany z powodu prawdopodobnego zakażenia koronawirusem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia został umieszczony na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Prawdopodobne zakażenie oznacza w tym przypadku objawy kliniczne, ale niejednoznaczny wynik badania. Ponadto pacjent miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19

W środę w związku z koronawirusem było w Polsce  hospitalizowanych 1615 osób. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one są nosicielami SARS-CoV-2. Osoby poddane opiece szpitalnej wykazują objawy chorobowe wirusa i oczekują na wykonanie testu, który  wykaże, czy są zakażone.

Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Ministerstwo Zdrowia

Polska - najnowsze informacje