wtorek, 9 marca 2021 08:58

Wadowice: Kradzież warta… sto złotych. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia

Autor Norbert Kwiatkowski
Wadowice: Kradzież warta… sto złotych. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia

Już dwie godziny po napadzie na jednej z andrychowskich ulic, tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli dopuścić się rozboju i kradzieży na 78-letniej kobiecie. Teraz grozi im nawet do 12 lat więzienia.

W wyniku napadu, poszkodowana straciła torebkę wraz z dwoma portfelami, dokumentami, starszym modelem telefonu komórkowego i pieniędzmi w kwocie 100 złotych.

Funkcjonariusze Policji z Andrychowa powiadomieni o całej sytuacji natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Te doprowadziły ich do młodych mężczyzn w wieku - od 25 do 21 lat - których zatrzymano na terenie miasta. Co ciekawe, w działaniach niezbędna okazała się pomoc psa tropiącego.

Z kolejnych ustaleń wynikało, że skradzioną torebkę wraz z całą zawartością sprawcy ukryli w rejonie rzeki na terenie Andrychowa. Co więcej, mężczyźni zaraz po zdarzeniu, przy pomocy skradzionej karty bankomatowej próbowali wypłacić pieniądze z bankomatu w sąsiedniej miejscowości, jednak to im się nie udało.

Mężczyznom postawiono już zarzut rozboju oraz usiłowania kradzieży. Grozi im nawet do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Info: małopolska.policja.gov

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje