czwartek, 19 listopada 2020 06:46

Kraków. 24 radnych zadecydowało o podwyżce cen biletów. Komu za to podziekować?

Autor Marzena Gitler
Kraków. 24 radnych zadecydowało o podwyżce cen biletów. Komu za to podziekować?

Podwyżki będą ale nie takie jakie zaproponował Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie i prezydent. Kiedy wejdą w życie?

Wczoraj późno w nocy miejscy radni w Krakowie przegłosowali zmiany w taryfie cen biletów za korzystanie z transportu publicznego.

Nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Krakowie

Zgodnie z przegłosowanymi zmianami, w taryfie biletowej za 20 minut podróży tramwajem lub autobusem zapłacimy 4 zł, za 60 minut – 6 zł, z kolei za 90 minut cena biletu wyniesie 8 zł.

Utrzymany zostanie miesięczny bilet na jedną linię w cenie 54 zł dla mieszkańców, a 80 zł dla osób bez Karty Krakowskiej.

Z kolei bilet miesięczny z Kartą Krakowską na wszystkie linie będzie kosztował 80 zł. Dla osób niepłacących podatków w Krakowie jego cena wyniesie 148 zł.

Nowością jest bilet półroczny, który będzie kosztował w sumie 420 zł (po wykupieniu biletów miesiecznych przez pierwsze 5 kolejnych miesięcy po 80 zł, szósty miesiąc zapłacimy 20 zł).

Za wprowadzeniem modyfikacji taryfikatora było 24 radnych (z Koalicji Obywatelskiej oraz Przyjaznego Krakowa), przeciw 12 radnych (z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Krakowa dla Mieszkańców), wstrzymało się 2 radnych, 2 nie więło udziału w głosowaniu.

Jak głosowali radni:

Za: Jacek Bednarz, Artur Buszek, Iwona Chamielec, Kazimierz Chrzanowski, Tomasz Daros, Grażyna Fijałkowska, Nina Gabryś, Andrzej Hawranek, Dominik Homa, Małgorzata Jantos, Dominik Jaśkowiec, Rafał Komarewicz, Jakub Kosek, Wojciech Krzysztonek, Lech Kucharski, Teodozja Maliszewska, Adam Migdał, Sławomir Pietrzyk, Anna Prokop-Staszecka, Łukasz Sęk, Michał Starobrat, Grzegorz Stawowy, Alicja Szczepańska, Łukasz Wantuch.

Przeciw: Michał Drewnicki, Łukasz Gibała, Józef Jałocha, Adam Kalita, Mariusz Kękuś, Bolesław Kosior, Małgorzata Kot, Renata Kucharska, Włodzimierz Pietrus,
Edward Porębski, Aleksandra Witek, Jerzy Zięty.

Wstrzymali się: Łukasz Maślona, Jan Stanisław Pietras,

Nie głosowali obecni na sesji: Agata Tatara, Stanisław Zięba.

Zmiany wejdą w życie od lutego 2021 r.

zobacz też:

Kraków. Łukasz Gibała: Igrzyska europejskie? Skupmy się na rozwiązywaniu problemów ważnych dla mieszkańców
O problemach miasta rozmawiamy z radnym Łukaszem Gibałą przewodniczącym Klubu Radnych „Kraków dla Mieszkańców”
Koronawirus Kraków. Druga fala pandemii ma się ku końcowi?[AKTUALIZACJA 18.11]
Koronawirus Kraków to raport o sytuacji epidemicznej w Krakowie. Codziennie podajemy aktualne informacje o nowych zakażeniach, zgonach na COVID i liczbie wolnych respiratorów.
Małe gesty, które mogą uratować komuś życie!
Epidemia koronawirusa wymknęła się z pod kontroli, a państwo w obliczu kryzysu jest bezradne. Kolejne dramatyczne doniesienia sprawiają, że wiele osób ogarnia poczucie bezsilności. Mimo trudnej sytuacji, dużo zależy jednak od nas samych.
Małopolska. Wykrywalność testów na koronawirusa to już prawie 100%. Czy to dobrze?
Skuteczność wykrywania wirusa SARS-CoV-2 w Małopolsce wynosi już prawie 100 procent. Oznacza to, że niemal każdy wykonany test jest pozytywny a także... że z systemu umykają osoby zakażone bezobjawowe, które są zakazicielami.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje