sobota, 12 lutego 2022 20:49

Kraków: Dyrektor Słowackiego ma stracić stanowisko, czy to tylko "zainscenizowana presja"?

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Dyrektor Słowackiego ma stracić stanowisko, czy to tylko "zainscenizowana presja"?

Jak nieoficjalnie poinformowała TVP Kraków, dyrektor Teatru Słowackiego Krzysztof Głuchowski ma stracić stanowisko. Z kolei portal rp.pl donosi, że to tylko zainscenizowana w rządowych mediach presja.

O Teatrze im. Juliusza Słowackiego zrobiło się głośno w ostatnim czasie dzięki "Dziadom" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Jak informuje TVP Kraków, nieprawidłowości związane z przetargami i wulgaryzacja sceny (m.in. zapowiedź koncertu Marii Peszek) mają być powodem odwołania ze stanowiska dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego Krzysztofa Głuchowskiego,

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski w przyszłym tygodniu ma rozpocząć procedurę odwołania Głuchowskiego.

Jak z kolei donosi portal rp.pl, "Urząd Marszałkowski kierowany przez Witolda Kozłowskiego (z ramienia PiS), zainscenizował w rządowych mediach rzekomy przeciek, który jest facto presją wywieraną na dyrektora Teatru im. Słowackiego Krzysztofa Głuchowskiego".

Inf.: TVP Kraków, rp.pl
Fot.: wikipedia

Czytaj również:

“Krokodyle łzy” nic nie dały. Teatr Słowackiego bez rządowej dotacji. To kara za “Dziady”
Wiadomości Kraków: Minister kultury Piotr Gliński poinformował w środę, że MKiDN nie będzie współprowadziło Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka