czwartek, 11 sierpnia 2022 09:37

Kraków. Egzaminów na prawo jazdy nie będzie. "Czekamy na ruch z ministerstwa"

Autor Patryk Trzaska
Kraków. Egzaminów na prawo jazdy nie będzie. "Czekamy na ruch z ministerstwa"

Dzisiaj (11 sierpnia) miał się zakończyć protest w krakowskim MORD, który miał zwrócić uwagę na konieczność zmian systemu egzaminowania, a także na niskie płace tej grupy zawodowej. Jednak dzisiaj w Krakowie znowu odwołano egzaminy. Strajk - nie tylko w krakowskim ośrodku - trwa dalej. Jak długo egzaminów nie będzie? Wszystko zależy od tego, jak zachowa się ministerstwo mówi Wojciech Dusza, jeden z protestujących.

Chętnych do przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy w Krakowie rano powitała informacja, że egzaminy są ponownie odwoływane. " Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 sierpnia 2022 r. nie odbędą się następujące egzaminy praktyczne: W lokalizacji MORD w Krakowie, ul. Nowohucka 33a,egzaminy na kat. B rozpoczynające się o godzinie -  10:45, 11:40, 12:35, 13:30. W Oddziale Terenowym w Oświęcimiu, ul. Stanisławy Leszczyńskiej 7, egzaminy na kat. A rozpoczynające się o godzinie – 7:55, 9:15, 10:55, 12:15, 13:35." – pisze na Facebooku Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 sierpnia 2022 r. nie odbędą się następujące egzaminy praktyczne: 👉w lokalizacji MORD...

Opublikowany przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie Środa, 10 sierpnia 2022

Pierwotnie akcja protestacyjna i utrudnienia z nią związane miały trwać do środy (10 sierpnia) włącznie. Z czego więc wynika zmiana i kiedy krakowscy egzaminatorzy wrócą do pracy? – Wszystko zależy od tego, jak zachowa się ministerstwo. Wysłaliśmy pisma, które jasno określają dalsze formy protestu. Wciąż czekamy na ustalenie terminu spotkania z szefem resortu z Andrzejem Adamczykiem. Podkreśli to, że jest szacunek do naszej grupy zawodowej, że jest problem został dostrzeżony, że jest traktowany poważnie. Jeżeli będzie deklaracja przynajmniej ram czasowych, w jakich przewiduje się realizację naszych postulatów, natychmiast protest się zakończy – mówi Wojciech Dusza, egzaminator biorący udział w strajku.

Czy w takim razie na stole leży scenariusz zakładający, że egzaminatorzy w najbliższym czasie w ogóle nie wrócą do pracy? – O termin powrotu do pracy egzaminatorów trzeba pytać indywidualnie ich samych. Protest ma charakter oddolny. My chcieliśmy, aby trwał do środy, ale każdy może podjąć własną decyzję do kiedy chce prowadzić akcję protestacyjną, więc oczywiście jest możliwość, aby w najbliższym czasie egzaminatorzy, nie pojawiali się w pracy. Równocześnie jest możliwość, że w jednym ośrodku egzaminy będą się odbywać, a w innym nie. Wciąż czekamy na ruch z ministerstwa. To po ich stronie jest teraz piłeczka – komentuje Dusza.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje