niedziela, 21 sierpnia 2022 08:27

Kraków. 19-latek z maczetą w ręce gonił przypadkowych przechodniów. Jego kolega miał wiatrówkę

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. 19-latek z maczetą w ręce gonił przypadkowych przechodniów. Jego kolega miał wiatrówkę

Mężczyzna z maczetą zaczepiał przechodniów. W końcu zaczął biec za jadącym hulajnogą. Wpadł w ręce strażników miejskich.

Do zdarzenia doszło około drugiej w nocy na bulwarach wiślanych. Do strażników patrolujących ten rejon podeszli zdenerwowani przechodnie i poinformowali, że niedaleko stąd ktoś biega z ostrym narzędziem i zaczepia idące osoby.

Gdy strażnicy udali się we wskazanym kierunku, zobaczyli mężczyznę, który z maczetą w ręku biegnie za osobą jadącą na hulajnodze. Krzyknęli, by odrzucił narzędzie i pozostał na miejscu. Mężczyzna wyrzucił maczetę na alejkę i zaczął uciekać w stronę hotelu Sheraton. Strażnicy po krótkim pościgu ujęli go i zakuli w kajdanki.

I gdy wydawało się, że to koniec interwencji, nagle z mroku wyłonił się jego młodszy kolega. Był agresywny i miał przy sobie wiatrówkę. Szarpał się i próbował odbić kompana. Został szybko obezwładniony i również zakuty w kajdanki.

Młodzi mężczyźni mający odpowiednio 19 i 16 lat, zostali wraz z niebezpiecznymi narzędziami przekazani wezwanym na miejsce policjantom.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka