niedziela, 27 lutego 2022 06:32

Kraków: "Takie chwile chwytają za serce. Zostaną w mojej pamięci na zawsze" Harcerze pomagają Ukraińcom

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: "Takie chwile chwytają za serce. Zostaną w mojej pamięci na zawsze" Harcerze pomagają Ukraińcom

Harcerze pracują dla Ukraińców na peronach krakowskiego dworca PKP, udzielając im pierwszych informacji i kierując do miejsc noclegowych.

W sobotę uruchomiono na dworcu PKP w Krakowie punkt informacyjny dla Ukraińców.

- Punkt uruchomiliśmy we współpracy z PKP - tuż przy peronie nr 4. Na razie będzie on czynny od godz. 6:00 do 22:00. Punkt został specjalnie oznakowany. Dzięki współpracy z Maspex każdy potrzebujący może otrzymać wodę oraz musy owocowe

– poinformował w sobotę Łukasz Kmita.

W organizacji pomagają harcerze.

– Na peronach dworca PKP w Krakowie harcerze wraz z pracownikami Małopolski Urząd Wojewódzki już w momencie przyjazd pociągów z kierunku Przemyśla i granicy wschodniej udzielają pierwszych informacji, a w razie potrzeby kierują do miejsc noclegu

– pisze wojewoda Łukasz Kmita i dodał:

– Przed chwilą przyjechał pociąg IC „Przemyślanin” i uruchomiony dziś punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce znów zapełnił się naszymi przyjaciółmi - głównie kobietami z dziećmi uciekającymi przed wojną. Takie chwile chwytają za serce. Zostaną w mojej pamięci na zawsze!

Czytaj również:

Kraków: Ruszył punkt informacyjny dla Ukraińców szukających pomocy w Małopolsce
Wiadomości Kraków: - Dziś przed południem na dworcu PKP w Krakowie uruchomiliśmy specjalny Punkt Informacyjny dla obywateli Ukrainy szukających schronienia w Małopolsce – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
W ekspresowym tempie powstaje hala dla wojennych uchodźców. Jaką będzie pełniła funkcję?
Wiadomości Kraków: Łukasz Kmita poinformował o budowie hali pełniącej funkcję punktu informacyjnego i poczekalni dla klientów Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Kraków: Trwa zbiórka dla Lwowa. Czego wciąż brakuje, czy potrzeba wolontariuszy? Magistrat odpowiada
Wiadomości Kraków: Kraków organizuje zbiórkę dla Lwowa. Wielu krakowian zaangażowało się w pomoc Ukraińcom. W związku ze zbiórką pojawiło się sporo pytań.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje