wtorek, 12 października 2021 10:46

Kraków. Interwencja na Retoryki - Policja wycofuje się z prowadzenia sprawy napisów pod biurem PiS

Autor Marzena Gitler
Kraków. Interwencja na Retoryki - Policja wycofuje się z prowadzenia sprawy napisów pod biurem PiS


Krakowska Policja zadecydowała, że zakończy sprawę interwencji pod biurem Prawa i Sprawiedliwości na ul. Retoryki. W czwartek 7 października policjanci zarekwirowali kredę rodzicom z dziećmi, którzy w ramach protestu w obronie dzieci nielegalnych imigrantów, odsyłanych z powrotem na granicę z Białorusią, rysowali na chodniku.

Krakowska Policja zadecydowała, że zakończy sprawę interwencji pod biurem Prawa i Sprawiedliwości na ul. Retoryki. - Po analizie materiałów, przełożeni policjantów podejmujących interwencję, podjęli decyzję o zakończeniu tej sprawy i nie procedowaniu jej dalej - poinformowała Anna Wolak – Gromala z Zespołu Prasowo - Informacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Osoby, którym wystawiono podczas interwencji wezwanie do stawiennictwa w komisariacie zostały poinformowane telefonicznie o zakończeniu sprawy jednak - jak informuje Wolak – Gromala, zwrócono im uwagę, że nanoszenie napisów w miejscu, w którym dochodzi do aktów wandalizmu, itp. wykroczeń, a tak jest przypadku ul. Retoryka, może inicjować podejmowanie interwencji.

Przypomnijmy, o szokującej interwencji poinformowali rodzice z grupy "Rodziny bez granic". W ich relacji "pod siedzibą PiS policjanci zarekwirowali dzieciom kredę i wezwali techników kryminalistycznych do zbadania rysunków i napisów".

Interwencja krakowskiej policji wobec rodziców z dziećmi, nanoszących napisy kredą przez biurem PiS - fot Fb. Łukasz Gacek

Rzecznik KWP w Krakowie Dawid Gleń podkreślał że Policja nie zabierała nic dzieciom lecz dorosłym. - Przede wszystkim to dorośli malowali napisy i to ich dotyczyła interwencja i dalsze czynności. Rodzice w w rozmowie z nami podawali, że kreda była ich - poinformował.

Pod biurem PiS na ul. Retoryka interweniowały w sumie dwie policyjne załogi, a w oględzinach uczestniczył policyjny technik. Policja podjęła interwencję z własnej inicjatywy - poinformowała Anna Wolak – Gromala z KMP w Krakowie. - Policjanci częściej patrolują ten rejon z uwagi na kilkukrotne akty wandalizmu, które miały tam miejsce - wyjaśnia rzecznik.

O sprawie interwencji wobec rodziców z dziećmi, którzy rysowali kredą po chodniku poinformowały liczne media. Zachowanie służb spowodowało interwencję posłów Lewicy Darii Gosek-Popiołek i Macieja Gduli, którzy zwrócili się do Policji z szeregiem pytań. Ostatecznie krakowska komenda wycofała się z kontynuowania tej kontrowersyjnej interwencji.

fot. Fb. Daria Gosek - Popiołek

Kraków

Kraków - najnowsze informacje