poniedziałek, 23 marca 2020 17:31

Kraków. Koronawirus w akademiku UEK. Studenci na kwarantannie [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koronawirus w akademiku UEK. Studenci na kwarantannie [AKTUALIZACJA]

Inspekcja sanitarna zamknęła piętro akademika Merkury Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. U przebywającej tam wcześniej kobiety wykryto koronawirusa.

O sytuacji w akademiku przy ul. 29 Listopada w Krakowie poinformowali na Facebooku koledzy osób objętych kwarantanną.  

Drodzy Studenci i Sympatycy ❗️ Nasi koledzy i koleżanki z akademika Merkury potrzebują Waszej pomocy! ? Całe piętro -...

Gepostet von Rada Kół Naukowych UEK am Sonntag, 22. März 2020

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego kwarantanna została wprowadzona dla 25 osób w Domu Studenckim „Mercury” w Krakowie, czyli jedno piętro. Kwarantannie zostały poddane osoby mające kontakt z ukraińską studentką, przebywającą obecnie w szpitalu zakaźnym na terenie Ukrainy. Ukraińska służba sanitarna poinformowała PSSE w Krakowie o pozytywnym wyniku badania tejże studentki - poinformowało biuro wojewody małopolskiego. Informację podała Gazeta Krakowska.  

"Potrzebna jest każda pomoc, w szczególności maseczki ochronne i gogle dla studentów personelu akademika." - apeluje Rada Kół Naukowych UEK.

AKTUALIZACJA:

Informację o kwarantannie w akademiku potwierdził rzecznik prasowy UEK Paweł Kozakiewicz. Poinformował, że osoba, u której potwierdzono koronawirusa nie przebywa już w akademiku. Zapewnił, że uczelnia troszczy się odpowiednio o studentów i wszystkie potrzeby przebywających w kwaranntanie osób są zaspokojone. Prosił jedynie o dostarczenie do akademika maseczek.

foto: DS MerkuryUEK  w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka