wtorek, 23 sierpnia 2022 14:23

Kraków: Nie żyje wybitny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski. Był wielkim kibicem Cracovii

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Nie żyje wybitny dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski. Był wielkim kibicem Cracovii

Po ciężkiej chorobie we wtorek 23 sierpnia w wieku 83 lat zmarł Andrzej Stanowski, wybitny dziennikarz sportowy, przez kilkadziesiąt lat związany z największymi krakowskimi redakcjami. Prywatnie był zagorzałym kibicem i Cracovii, nie tylko jej sekcji piłkarskiej, ale również hokejowej. Mecze swojej drużyny w obu dyscyplinach komentował i można było go zobaczyć zarówno na stadionie przy Kałuży, jak i lodowisku przy Siedleckiego.

Sport był jego pasją a jego dziennikarski warsztat niebywały. Kibicował i opisywał osiągnięcia także polskich skoczków narciarskim i to w czasie zanim jeszcze sukcesy w tej dyscyplinie zaczął odnosić Adam Małysz.

Karierę dziennikarską rozpoczął i zakończył w "Dzienniku Polskim", a w ostatnich latach, już na emeryturze pisał felietony dla portalu Terazpasy.pl, najstarszego i najpopularniejszego niezależnego portal informacyjny kibiców i sympatyków Cracovii.

Nie żyje Redaktor Andrzej Stanowski!
We  wtorek 23 sierpnia 2022 r. w wieku 83 lat odszedł od nas red. Andrzej Stanowski.
Przez 50 lat był dziennikarzem m.in. Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. W ostatnim czasie, już na emeryturze, pisał felietony na Terazpasy.pl.
W czwartek, tuż przed konferencją prasową Pan Andrzej zadzwonił ze szpitala. Nie mógł mówić, ale zdołał przekazać, że przesłał tekst. Jak się okazało – ostatni…
Panie Andrzeju dziękujemy za wszystko! Za pół wieku Pana pracy dziennikarskiej, za dziesiątki wspólnych wyjazdów na Cracovię, za Pana niezwykłe poczucie humoru, za setki dyskusji o sporcie, o Polsce, o życiu…
Spoczywaj w pokoju Panie Redaktorze! Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

– napisali administratorzy facebookowego funpage'u Terazpasy.pl.

Nie żyje Redaktor Andrzej Stanowski! We wtorek 23 sierpnia 2022 r. w wieku 83 lat odszedł od nas red. Andrzej...

Opublikowany przez Terazpasy.pl - Cracovia Wtorek, 23 sierpnia 2022

Świetnie orientował się nie tylko w sporcie lokalnym, czego dowodem może być fakt uczestnictwa jako wysłannik w wielu różnych imprezach sportowych. Krakowski wydawnictwo Biały Kruk wydało jego dwie książki - "Małysz. Bogu dziękuję" (wraz z Haliną Zdebską) oraz "Bieg życia Justyny" (z Adamem Sosnowskim). Miał okazję dwukrotnie spotkać się z papieżem Janem Pawłem II.

Data pogrzebu śp. Andrzeja Stanowskiego nie została jeszcze ustalona.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje