wtorek, 18 maja 2021 11:15, aktualizacja 4 lata temu

Kraków. Nowoczesny basen czeka na dzierżawcę. Mieszkańcy - na otwarcie

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowoczesny basen czeka na dzierżawcę. Mieszkańcy - na otwarcie

Zarząd Inwestycji Sportowych w Krakowie ogłosił drugi przetarg na dzierżawcę nowo wybudowanego basenu przy ul. Eisenberga. Basen miał zostać otwarty po zniesieniu obostrzeń, ale jeśli nie będzie chętnych na prowadzenie placówki, nadal będzie zamknięty.

Budowa krytej pływalni na Osiedlu Oficerskim na Grzegórzkach, zakończyła się w kwietniu br. 14 kwietnia ogłoszono pierwszy przetarg na wyłonienie na dzierżawcy nowego obiektu, który ma poprowadzić basen, strefę wellness i siłownię. Dzierżawca ma także podjąć się realizacji drugiego etapu inwestycji, która polega m.in. na budowie basenu odkrytego i poprowadzeniu go. Niestety, po otwarciu ofert okazało się, że nikt nie był zainteresowany.

17 maja ogłoszono więc kolejny przetarg, w którym obniżono wartość przedmiotu przetargu, zmniejszając wysokość środków przewidzianych do zainwestowania w realizację drugiego etapu inwestycji i ograniczając oczekiwanie wobec przyszłego dzierżawcy wyłącznie do budowy odkrytego basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.  

projekt basen Eisnberga Kraków
Projekt basenu zewnętrznego przy ul. Eisenberga - wizualizacja Zarządu Inwestycji Sportowych

Przetarg odbędzie się 17 czerwca br. i jeśli ponownie nie zostanie rozstrzygnięty, może się okazać że wybudowany za blisko 56 mln zł nowoczesny basen nie zostanie otwarty dla mieszkańców.

Przypominamy, że basen przy ul. Eisenberga składa się z części basenowej i fitness, połączonych wspólnym wejściem. Basen pływacki o długości 25 m ma sześć torów. Obok jest mniejszy basen, do  pływania o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm oraz basenem SPA.

Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. W tej części znajdą się: hammam, grota solna, sauna parowa, sauna fińska, sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodzki do moczenia stóp oraz kostkarka z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowione będą dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownia, zaplecze szatniowo-sanitarne z sauną suchą.

Cała inwestycja pochłonęła 55,87 mln zł. Obiekt zaprojektowało krakowskie biuro projektowe PROJEKTYGOTOWE.PL Spółka Architektoniczna Sp. z o.o, a wybudowała go wyłoniona w przetargu Chemobudowa Kraków S.A.

foto: ZIS

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka