wtorek, 6 września 2022 07:41

Kraków: Od soboty 10 września łatwiejszy przejazd ulicą Opolską [FOTO]

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Od soboty 10 września łatwiejszy przejazd ulicą Opolską [FOTO]

Od soboty, 10 września, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą ze stron na ul. Opolskiej. Ruch drogowy poprowadzony będzie łącznicami drogowymi po południowej i północnej stronie tej arterii – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od 10 września, od godz. 7:00, ruch w ciągu ul. Opolskiej będzie się odbywał dwoma pasami w każdą ze stron. Kierujący będą mieli do dyspozycji łącznice drogowe, które powstały po południowej i północnej stronie arterii, w rejonie robót przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Zaraz po wprowadzeniu tej organizacji ruchu, wykonawca rozpocznie pozostałe roboty konstrukcyjne przy tunelu związane z wykonaniem ściany środkowej pomiędzy jezdniami, a następnie stropu tunelu wraz z płytami przejściowymi. Kolejnym etapem będzie realizacja infrastruktury i warstw konstrukcyjnych nawierzchni skrzyżowania zlokalizowanego na tunelu.

Przypomnijmy, że budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej to projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Termin rozliczenia zadań realizowanych w ramach tej perspektywy finansowej to 2023 rok. Wtedy też powinna zakończyć się realizacja tramwajowej inwestycji na północy Krakowa.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje