niedziela, 18 września 2022 14:10

Kraków. Policja zatrzymała 50-latka i 60-latka. Mają na sumieniu 135 tys. zł

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Policja zatrzymała 50-latka i 60-latka. Mają na sumieniu 135 tys. zł

Kilka dni temu krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednym z bazarów handlowali nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Suma strat została wstępnie wyceniona na ponad 135 tysięcy złotych.

11 września policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się na jeden z krakowskich placów targowych, gdzie według uzyskanej informacji miało dochodzić do handlu nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Około godziny 7:00 kryminalni zauważyli, że na jednym ze stoisk dwóch mężczyzn wystawiło do sprzedaży podejrzany towar. Policjanci natychmiast wylegitymowali dwóch braci, 50-latka i 60-latka. Jak się okazało, oferowali oni do sprzedaży płyty z nielegalnymi programami komputerowymi.

Policjanci przeszukali samochód, którym przyjechali mężczyźni, znajdując w nim kolejne nielegalne produkty. Podobna sytuacja miała miejsce podczas przeszukania garażu należącego do jednego z braci. W związku z zaistniałą sytuacją obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiego komisariatu. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 4 tysiące nośników elektronicznych z zawartością nielegalnych programów komputerowych i audiowizualnych. Straty producentów oraz firm wstępnie wycenione zostały na ponad 135 tysięcy złotych.

Mężczyźni odpowiadać będą za paserstwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych. Grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje