poniedziałek, 5 września 2022 08:49

Kraków. Policjanci zatrzymali 44-latkę i 38-latka z Wieliczki. Przyłapano ich na gorącym uczynku

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Policjanci zatrzymali 44-latkę i 38-latka z Wieliczki. Przyłapano ich na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali w Krakowie 44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę oskarżonych o kradzież paliwa.

26 sierpnia funkcjonariusze  Komisariatu V Policji w Krakowie zostali wezwani na ul. Łutnia, gdzie wg zgłoszenia pracownika jednej z firm ochraniarskich, ujęto na gorącym uczynku sprawców kradzieży paliwa z zaparkowanych na terenie firmy pojazdów.

Policjanci zatrzymali tam 44-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę  - oboje z powiatu wielickiego. Zatrzymali mieli 3 plastikowe zbiorniki na paliwo oraz plastikowe przewody służące do kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, iż 44-latka przyjechała na miejsce przestępstwa samochodem, pomimo że miała cofnięte uprawnienia do kierowania. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu oraz  narkotestem i stwierdzono obecność amfetaminy w jej ślinie.

Wcześniej wieliccy śledczy prowadzili dochodzenie w sprawie szeregu kradzieży z włamaniem do pojazdów firm transportowych na terenie powiatu wielickiego. Aktualnie ustalono, że to właśnie 44-latka oraz 38-latek są sprawcami tych przestępstw. W okresie od lipca do sierpnia pięciokrotnie dokonali kradzieży paliwa, usiłowali dokonać kradzieży bądź włamywali się do pojazdów różnych firm transportowych, kradnąc łącznie 900 litrów paliwa o wartości blisko 9000 zł.

44-latka oraz 38-latek usłyszeli po 5 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. 44-latka odpowie także za  kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, a także jeżeli badani krwi potwierdzą obecność narkotyków, również za kierowanie pod wpływem środków odurzających. 38-latek  odpowie także za posiadanie środków odurzających, bowiem w trakcie przeszukania jego domu, kryminalni ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Inf. i foto: policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje