sobota, 11 czerwca 2022 05:32

Kraków: Pomogli 5-letniej Ukraince znaleźć mamę

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Pomogli 5-letniej Ukraince znaleźć mamę


W ostatnią niedzielę w Krakowie w okolicy Rynku Głównego były organizowane dwie imprezy plenerowe: „Parada Smoków” oraz „Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie”. W kulminacyjnym punkcie parady smoków do policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie pracującej na stanowisku profilaktyczno-edukacyjnym, podszedł uczestnik wydarzenia wraz z 5-letnią dziewczynką narodowości ukraińskiej. Z przekazanej informacji wynikało, iż małoletnia została przez niego zauważona bez opieki osoby dorosłej, a z rozmowy z nią wynikało, że zgubiła swoją mamę.

Policjantka natychmiast powiadomiła dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalając, iż nie było dotąd zgłoszenia o zaginionym dziecku. W związku z powyższym, policjantka powiadomiła organizatorów imprezy, którzy na Rynku Głównym oraz na scenie pod Magistratem przekazali przez mikrofon komunikat o zagubionej dziewczynce.

W trakcie poszukiwań matki policjantka otoczyła opieką dziecko, przekazała jej maskotkę do zabawy, a także wspierała ją rozmową. W wyniku podjętych działań do stanowiska Wydziału Prewencji KWP w Krakowie podeszła kobieta narodowości ukraińskiej, która poszukiwała zagubionej w tłumie córki. Następnie dzielnicowi z patrolu zabezpieczającego imprezę zweryfikowali tożsamość kobiety i jej pokrewieństwie i  przekazali dziecko matce.

Fot.i inf.: małopolska policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje