wtorek, 1 grudnia 2020 10:29

Kraków. Ruszyła rekrutacja do dwóch nowych miejskich żłobków

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ruszyła rekrutacja do dwóch nowych miejskich żłobków

1 grudnia w Krakowie rozpoczął się nabór do dwóch nowych żłobków, których działalność będzie finansowana przez miasto. W sumie jest w nich 155 miejsc dla dzieci.

Od stycznia 2021 r. w lokalu nr LU1 na os. Dywizjonu 303 20A w Krakowie ma rozpocząć działalność nowy żłobek, w którym będą 103 miejsca dla najmłodszych. Także od stycznia ma rozpocząć działalność żłobek w lokalu nr U2  przy ul Przyzby 10. Będą w nim 52 miejsca. Rodzice lub opiekunowie prawni, którzy chcą, aby ich dzieci zostały objęte opieką nowych żłobków, mogą przesyłać zgłoszenia od 1 grudnia.

Żłobki przeznaczone są dla dzieci zamieszkałych na terenie Krakowa. Będą finansowane ze środków miasta. Miesięczna opłata za opiekę i pełne wyżywienie w każdym z tych żłobków będzie wynosić łącznie 349 zł.

Nabór odbywa się w terminie 1-15 grudnia (zgłoszenia przesłane przed 1 grudnia nie będą rozpatrywane).

Szczegółowe informacje można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej:

  • żłobek na os. Dywizjonu 303 – link tutaj,
  • żłobek przy ul. Przyzby 10 – link tutaj.

Jakie są zasady rekrutacji do żłobków miejskich w Krakowie?

Przypominamy, że do żłobków finansowanych przez miasto w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z rodzin objętych programem Krakowska Karta Rodzinna 3+ lub programem Kraków dla Rodziny „N”. Rodzice starający się o przyjęcie dziecka do żłobka powinni przedstawić zaświadczenie, że dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym (lub też zostało zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych) oraz zadeklarować pobyt dziecka w żłobku przez co najmniej osiem godzin dziennie.

W następnej kolejności do żłobka przyjmowane są dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni przedłożą zaświadczenie, że dziecko, dla którego ubiegają się o miejsce w żłobku, zostało poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym (lub też zostało zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych) oraz zadeklarują pobyt dziecka w żłobku przez co najmniej osiem godzin dziennie.

Kolejną grupą są dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni zadeklarują pobyt dziecka w żłobku przez co najmniej osiem godzin dziennie, a następnie dzieci niespełniające wymienionych powyżej kryteriów.

inf. UMK

zobacz też:

Kraków. “Zamów Święta” u lokalnych firm
„W te Święta zamawiam online!” – pod takim hasłem Kraków promuje ofertę krakowskich przedsiębiorców, rzemieślników i firm. Firmy, które przygotowały ofertę na święta można zanelźć na interaktywnej mapie.
Jak zmienić rzeczywistość osób niepełnosprawnych? Wystarczy mały gest przekonuje Fundacja Nie Widząc Przeszkód
Fundacja Nie Widząc Przeszkód rusza z nową kampanią „Mały gest – Wielkie wsparcie”. O tym, jaki jest cel tej akcji i jak wyglądąda rzeczywistość niepełnosprawnych studentów opowiadają przedstawiciele Fundacji Mateusz Krzyszkowski i Mariola Stopińska.
Kraków. Nie możesz tego przegapić. Miasto szykuje wyjątkową atrakcję na Sylwestra!
Kraków nie zorganizuje w tym roku tradycyjnego powitania Nowego Roku na Rynku. W zamian za to miasto rozświetlą wyjątkowe instalacje, przygotowane specjalnie na ten wieczór przez miejscowych artystów. Będzie magicznie!

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka