środa, 25 listopada 2020 16:42

Kraków. Strajk Kobiet w obronie dziennikarzy. Jak wyglądał protest na Szerokiej?

Autor Tomasz Stępień
Kraków. Strajk Kobiet w obronie dziennikarzy. Jak wyglądał protest na Szerokiej?

Wczorajszy protest pod Komisariatem Policji na krakowskim Kazimierzu był wyrazem solidarności z dziennikarzami, którzy ucierpieli w czasie manifestacji w Warszawie. Zobacz, czego domagali się uczestnicy akcji?

"Walczymy o legalną aborcję, równe prawa, ale także solidaryzujemy się z zatrzymanymi i represjonowanymi dziennikarkami, fotoreporterkami i innymi osobami pracującymi w mediach. Wolne media to podstawa demokracji! Wspieramy osoby brutalnie potraktowane przez stołeczną policję podczas blokady miasta i z wszystkimi ofiarami policyjnej przemocy!" - napisali organizatorzy protestu, który o godz. 19.30 rozpoczął się pod komisariatem policji w Krakowie. "DZIENNIKARKO! FOTOREPORTERKO! Nigdy nie będziesz szła sama" - zapewnili i zaprosili do wsparcia strajku przez krakowskich dziennikarzy.

Przypominamy, że kolejny protest w ramach Strajku Kobiet zaplanowany jest na Rynku Podgórskim. Piszemy o tym tu:

Kraków. Strajk Kobiet zapowiada dalsze akcje
Po sobotnim i niedzielnym protescie rodzinnym, dziś zaplanowano głośniejszy protest w Krakowie. Miasto wypełnią dźwięki Festiwalu Dzielnicowych Strajkowych Orkiestr Perkusyjnych. W sobotę zaplanowano wydarzenie na Rynku Podgórskim.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje