piątek, 7 października 2022 05:27

Kraków. To już pewne! W ramach oszczędności uczelnia wprowadziła zdalne nauczanie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. To już pewne! W ramach oszczędności uczelnia wprowadziła zdalne nauczanie

W pięciu terminach I semestru roku akademickiego 2022/2023 decyzją rektora wprowadzono na Uniwersytecie Jagiellońskim zdalne nauczanie. Decyzja podyktowana jest koniecznością oszczędności w związku ze wzrostem kosztów utrzymania obiektów.

Prof. Jacek Popiel rektor UJ zarządził w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023 nauczanie zdalne w terminach:

  • od 29 do 30 października,
  • od 2 do 6 listopada,
  • od 17 do 22 grudnia,
  • od 3 do 5 stycznia,
  • od 7 do 8 stycznia.

Wprowadzenie zdalnego nauczania jest elementem planu awaryjnego uczelni. Przed rozpoczęciem roku akademickiego, na zorganizowanej konferencji rektor poinformował, że uniwersytet otrzymał wyższą o 700 proc. ofertę na dostawę energii (w skali roku to koszty ok. 154 mln zł większe niż do tej pory).

Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego o możliwości wprowadzenia zdalnego nauczania wspominał w rozmowie z Głosem24 finansowe kłopoty uczelni, prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Jeśli nie otrzymamy wsparcia finansowego ze strony rządu,  przejście na nauczanie w pełni zdalne staje się nieomal nieuchronny. Bardzo byśmy tego nie chcieli, podobnie jak nasi studenci.

Czytaj również:

Rektor UEK: Zdalne nauczanie może być konieczne. Wiele uczelni będzie na skraju bankructwa
– Jeśli nie otrzymamy wsparcia finansowego ze strony rządu, scenariusz przejścia na nauczanie w pełni zdalne staje się nieomal nieuchronny. Bardzo byśmy tego nie chcieli, podobnie jak nasi studenci – komentuje w rozmowie z Głosem24 finansowe kłopoty uczelni, prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersyte…

Fot.: Unsplash, zdjęcie ilustracyjne

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka