czwartek, 8 lipca 2021 15:04

Kraków. 45-latek utonął na Bagrach. Pozostało tylko ubranie

Autor Marzena Gitler
Kraków. 45-latek utonął na Bagrach. Pozostało tylko ubranie

45-letni mieszkaniec Nowego Targu prawdopodobnie utonął wczoraj wieczorem. Dziś rano nurkowie znaleźli i wydobyli z wody jego ciało.

Policja i straż pożarna z zespołem nurków prowadziła dziś poszukiwania mężczyzny, którego ubrania znaleziono rano na plaży nad zalewem Bagry w Krakowie.  

Jak informuje starszy aspirant Marcin Bojdo z Komisariatu Wodnego Policji dziś rano ok. godz. 8 jeden z mieszkańców zauważył na plaży pozostawione rzeczy. Wezwał na pomoc policję a ta zaalarmowała pozostałe służby, w tym również pogotowie.

Ciało mężczyzny znalazł w wodzie nurek już po kilku minutach od rozpoczęcia poszukiwań. Niestety, okazało się, że ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego musieli stwierdził zgon.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna, ok. 45-letni mieszkaniec Nowego Targu, musiał utonąć we środę.

Bagry to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą mieszkańców Krakowa. Ostatnio o patrolowaniu kąpieliska informowała Straż Miejska Miasta Krakowa. Służby przypominają, aby nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu, a jeśli pływamy na głębokiej wodzie, warto robić to w obecności innych osób, a nie kąpać się samemu. Wtedy jest szansa, że ktoś ruszy nam na pomoc i wezwie ratowników.

fot. ilustracyjna Fb. Straż Miejska Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje