niedziela, 30 kwietnia 2023 11:38

Kraków. Agresja i wulgaryzmy. W nocy w tramwajach zaroiło się od policjantów

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Agresja i wulgaryzmy. W nocy w tramwajach zaroiło się od policjantów

W nocy z piątku na sobotę (28/29 kwietnia) w nocnych tramwajach została przeprowadzona kolejna już w tym roku akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych.

Podczas akcji kontrole objęły 17 linii tramwajowych i trwały od 20.00 wieczorem do 4.00 nad ranem. W tym czasie policjanci wystawili 14 mandatów oraz 10 upomnień (dla kierowców samochodów za niestosowanie się do przepisów, w tym poruszanie się po buspasach, a dla pasażerów tramwajów za zakłócanie porządku publicznego i wulgarność).

W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem zapomniało o tym aż 114 osób.

Działania w nocnych tramwajach to element prowadzonej od wielu lat w Krakowie akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Policjanci i inspektorzy podczas nocnej akcji zwracali także uwagę na bezpieczeństwo prowadzących i kontrolerów biletów.

Co prawda termin akcji „Bezpieczny powrót” nie jest zapowiadany, ale możemy zapewnić, że będzie się ona cyklicznie odbywać w tym roku w nocnej komunikacji.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje