niedziela, 28 listopada 2021 13:23

Kraków: Weekendowe mandaty za ponad 16 tys. zł. „Oddawała mocz”, „zaczepiał przechodniów”

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Weekendowe mandaty za ponad 16 tys. zł. „Oddawała mocz”, „zaczepiał przechodniów”

Krakowscy strażnicy miejscy nie próżnują nawet w weekendy, kiedy to szczególnie skupiają się na centrum miasta. W ciągu ostatnich dwóch dni nałożyli mandaty w sumie na kwotę 16 150 zł. Za co?

Rekordzistą, jeśli chodzi o kwotę, został w czasie tego weekendu na mężczyzna, który w okolicy ul. Kurniki zaczepiał przechodniów i głośnym krzykiem zakłócał spokój i porządek publiczny. Dostał mandat karny na 1000 zł. Ale były też inne ciekawe przypadki.

Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę „na mieście” pracowało 33 strażników miejskich. Prowadzili wzmożone kontrole centrum Krakowa. Efekt? 238 wykroczeń, 135 mandatów karnych na kwotę 16 150 zł. Strażnicy pouczyli też 95 osób, a w 8 przypadkach skierowali sprawy do sądu.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc dostępnych dla publiczności, wybryków chuligańskich. Dodatkowo strażnicy kontrolowali rejon pod kątem naruszeń uchwały o parku kulturowym oraz nielegalnego handlu.

Jak ujawniają strażnicy, były tez inne „ciekawe” interwencje: kobieta, która oddawała mocz na chodnik przy ul. Starowiślnej, dostała mandat karny - 500 zł; za przewożenie na hulajnogach elektrycznych innych osób, ukarali mandatami karnymi 3 kierujących (każdy po 250 zł), a na mężczyznę zakłócającego spokój i porządek publiczny na ul. Starowiślnej, nałożono mandat karny - 500 zł.

Czytaj także:

Jedna z ostatnich żywych ulic Krakowa nie wystawia miastu dobrego świadectwa
Reportaż. Szewska jest jedną z najważniejszych ulic Starego Miasta w Krakowie, choć nie zawsze tak było. Obecnie, mimo swoich walorów, kojarzona jest dosyć jednoznacznie, jako jedna wielka imprezownia (przede wszystkim studencka, ale nie tylko).
Kraków

Kraków - najnowsze informacje